A0bZřizovatelem školy je obec Dolní Bojanovice. Ve školním roce 2022/2023 se v základní škole vzdělává 339 žáků v 17-ti třídách. Součástí školy je mateřská škola s pěti třídami a kapacitou 124 dětí, školní družina se dvěma odděleními pro 68 žáků (pro žáky 1. a 2. ročníku), školní jídelna a tělocvična. Vše najdete v jedné budově.

 

A93Kromě povinných předmětů nabízíme žákům tyto volitelné předměty: Konverzace v anglickém jazyce, Mediální výchova, Etická výchova, Sportovní hry, Počítačové praktikum, Přírodovědné praktikum a Finanční gramotnost. Nepovinným předmětem je výuka náboženství. Dle zájmu žáků nabízíme zájmové kroužky, např. vybíjenou, sportovní hry či práci ve školním časopise.

A103Díky kvalitním vzdělávacím a personálním podmínkám vyučujeme angličtinu již od 1. třídy (předmět se jmenuje Anglická dramatika a je vyučován hravou formou).

 

 

DSC_0306K  přednostem školy patří velmi dobré materiální zázemí: 11 odborných učeben (všechny s  dataprojektorem, 4 jazykové učebny, přírodovědná učebna, učebny ICT, Z, HV, VV, vaření a pracovních činností), běžecký ovál s venkovním víceúčelovým hřištěm, zrekonstruovaná tělocvična, beachvolejbalové hřiště, trampolína či altán k venkovní výuce.

 

Lyžařský výcvikový kurz (16)Každoročně pořádáme výuku plavání pro 2. – 3. ročník, školu v přírodě pro 4. ročník, adaptační kurz pro 6. ročník, lyžařský kurz pro 7. ročník a vodácký kurz pro 9. ročník. Se základními školami Úpice – Lány a Kostelec nad Černými lesy udržujeme družbu ve formě čtyřdenního sportovního setkání, se ZŠ Vracov a ZŠ Žarošice pak soutěž v triatlonu.  Během školního roku připravují učitelé pro žáky spoustu školních či ročníkových projektů, dílen a soutěží. Ve spolupráci se Spolkem rodičů je každoročně pořádán ples školy s polonézou žáků 9. ročníku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANaši žáci každým rokem uspějí v některých okresních vědomostních soutěžích a olympiádách (v loňském školním roce 1. a 3. místo v okrese v angličtině, druhé místo v okrese v zeměpisu). Pravidelně obsazujeme přední příčky ve sportovních soutěžích AŠSK okresu Hodonín.

 

 

A98aVe školní jídelně nabízíme žákům svačinky a od středy do pátku výběr ze dvou hlavních jídel. Jsme zapojeni do projektů „Mléko do škol” a “Ovoce a zelenina do škol“.

 

 

DSC_0073Úzce spolupracujeme s místní základní uměleckou školou, kdy výuka v ZUŠ navazuje na školní rozvrh žáků.

Škola má vlastní hymnu, kterou nazpívali bývalí žáci naší školy – známá kapela Šroti. Její text i hudbu naleznete zde. 

Všechny aktuality, akce, dokumenty, fotografie, kontakty a informace o škole naleznete na těchto stránkách.

Vážení rodiče, škola je personálně i materiálně připravena nabídnout vzdělávání i vašemu dítěti. Přijďte se o tom kdykoliv přesvědčit, rádi vás školou provedeme osobně.

Mgr. Martin Maňas, ředitel školy 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Září 2022
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.