A0bZřizovatelem školy je obec Dolní Bojanovice. Ve školním roce 2020/2021 se v základní škole vzdělává 368 žáků v 18-ti třídách. Součástí školy je mateřská škola s pěti třídami a kapacitou 124 dětí, školní družina se dvěma odděleními pro 68 žáků (pro žáky 1. a 2. ročníku), školní jídelna a tělocvična. Vše najdete v jedné budově.

A93Kromě povinných předmětů nabízíme žákům tyto volitelné předměty: Konverzace v anglickém jazyce, Mediální výchova, Etická výchova, Sportovní hry, Počítačové praktikum a Finanční gramotnost. Nepovinným předmětem je výuka náboženství. Dle zájmu žáků nabízíme zájmové kroužky, např. vybíjenou, sportovní hry či práci ve školním časopise.

A103Díky kvalitním vzdělávacím a personálním podmínkám vyučujeme angličtinu již od 1. třídy (předmět se jmenuje Anglická dramatika a je vyučován hravou formou).

DSC_0306K  přednostem školy patří velmi dobré materiální zázemí: 12 odborných učeben (většina s interaktivní tabulí, 4 jazykové učebny, přírodovědná učebna, učebny ICT, Z, HV, VV, vaření a pracovních činností), běžecký ovál s venkovním víceúčelovým hřištěm, zrekonstruovaná tělocvična, beachvolejbalové hřiště, venkovní vzuchová trampolína či altán k venkovní výuce.

Lyžařský výcvikový kurz (16)Každoročně pořádáme výuku plavání pro 2. – 3. ročník, školu v přírodě pro 4. ročník, adaptační kurz pro 6. ročník, lyžařský kurz pro 7. ročník a cyklovodácký kurz pro 9. ročník. Se základními školami Úpice Lány a Kostelec nad Černými lesy udržujeme již 13 let družbu ve formě čtyřdenního sportovního setkání. Během školního roku připravují učitelé pro žáky spoustu školních či ročníkových projektů, dílen a soutěží. Ve spolupráci se Spolkem rodičů je každoročně pořádán ples školy s polonézou žáků 9. ročníku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANaši žáci každým rokem uspějí v některých okresních vědomostních soutěžích a olympiádách (v loňském roce 1. místo angličtina, 3. místo zeměpis), pravidelně obsazujeme přední příčky ve sportovních soutěžích AŠSK Hodonín (loni celkové 3. místo mezi školami okresu Hodonín).

A98aVe školní jídelně nabízíme žákům svačinky a od středy do pátku výběr ze dvou hlavních jídel. Jsme zapojeni do projektů „Mléko do škol” a “Ovoce a zelenina do škol“.

DSC_0073Úzce spolupracujeme s místní základní uměleckou školou, kdy výuka v ZUŠ navazuje na školní rozvrh žáků.

Škola má vlastní hymnu, kterou nazpívali bývalí žáci naší školy – známá kapela Šroti. Její text i hudbu naleznete zde.

Všechny aktuality, akce, dokumenty, fotografie, kontakty a informace o škole naleznete na těchto stránkách.

Vážení rodiče, škola je personálně i materiálně připravena nabídnout vzdělávání i vašemu dítěti. Přijďte se o tom kdykoliv přesvědčit, rádi vás školou provedeme osobně.

Mgr. Martin Maňas, ředitel školy

Září 2021