Nápověda k žákovské knížce

Vážení rodiče, od nového školního roku jsme změnili software elektronické žákovské knížky. Program Bakaláři používají stovky škol a jejich reference jsou velmi kladné. Věříme, že také v naší škole bude nová elektronická žákovská knížka sloužit k všestranné spokojenosti.

Přihlásit se na elektronickou žákovskou knížku lze na těchto webových stránkách – v sekci ZŠ – Žákovská knížka:

bak 1 bak 2

Nápovědu pro komunikační elektronický systém webové aplikace (Komens) naleznete zde:

Při potížích s přihlášením, ztrátě či zapomenutí nového hesla pište Jitce Kominácké na: jitka.kom@gmail.com

Shrnutí jednotlivých částí nové eŽK:

Úvodní strana – upozornění na nové zprávy a příspěvky, rozvrh hodin, jméno třídního učitele a datum posledního přihlášení. Časem úvodní stránku rozšíříme o štítky na nástěnce třídy apod.

Osobní údaje – jméno a třída žáka.

Klasifikace – přehled průběžné klasifikace a výchovná opatření (pochvaly, napomenutí aj.) Klasifikace se zobrazuje dle předmětů, v pravé části můžete nastavit dle data, kombinovat apod. Pokud najedete kurzorem na známku, objeví se její popis. Pokud kliknete na předmět, zobrazí se soupis známek s datem a popisem. Vpravo nahoře („I“) také najdete vysvětlivky k hodnocení. Otazník znamená plánovaný test (datum plánovaného testu a téma). Vyučující takhle viditelně sdělí plánované písemky – samozřejmě pouze při dodržování stanovených pravidel při výuce.

Výuka – rozvrh hodin a přehled vyučujících jednotlivých předmětů.

Ankety – lze hlasovat (např. při volbě třídního výletu apod.)

Komens – posílání zpráv (třídnímu učiteli, vyučujícím a řediteli školy). Je zde také přehled přijatých a odeslaných zpráv.

Nástroje – možnost změny hesla (zadejte staré heslo a pro kontrolu 2x heslo nové). Jsou zde také přehledy přihlášení.