Červen v 1. oddělení ŠD

Prožili jsme společně s dětmi poslední školní měsíc v družině. Čekala nás závěrečná etapa na SAFARI. Vydali jsme se na cestu do říše hmyzu – brouků a motýlů. Nejdříve jsme si o nich četli a povídali, poznávali jsme je v encyklopediích, ve sbírkách školy a sledovali na videích. Brouci a motýli se nám ze sbírek rozlétli, a proto bylo potřeba je chytit zpátky. Vydali jsme se tedy společně na lov. Děti si zábavnou formou vytvářely svoji mini sbírku, učily se je poznávat. Po shlédnutí videa o monarchovi stěhovavém děti společně vyrobily motýlí stromy. Strom plný monarchů vytvořil Vojta Tlach. Monarchové totiž přezimují tak, že na jednom stromě jich je několik tisíc a vzájemně se zahřívají. Děti také vymalovávaly brouky a motýly podle předloh a ozdobily tak chodbu u družiny. Každé z dětí si pak vyrobilo i svého motýla jako zápich do květináče. Velmi zajímavé bylo pozorovat roháče obecného, který se pravidelně objevuje na školní zahradě. A Simona Grégrová, která byla u nás v družině na praxi, nás naučila písničku a taneček o motýlovi.

Další aktivity se týkaly také SAFARI. Z měsíce května jsme dohrávali finálová kola „škrtané rekordmanů“. Mezi nejlepší se probojovala Vanessa, Andrea, Adéla a Alexander. A jak to všechno dopadlo, se můžete dozvědět ve fotogalerii. Děti velmi bavila výroba-tiskání triček. Musím říct, že se jim to moc povedlo. Novou zkušeností pro ně bylo také tvoření obrázků ubrouskovou technikou. V červnu jsme shlédli několik divadelních představení děti, zabalili a předali dáreček pro naše tatínky. Děti přinesly ukázat obrázky a výrobky z domova, nejzajímavější byly obrázky Gabky a Jakuba, výtvory Vojty. Třeba jeho sluneční soustava z lega. Ale i ostatní děti přinesly ukázat kamarádům spoustu zajímavosti. Chodili jsme cvičit do tělocvičny a hezké počasí jsme využili k pobytu v našem oblíbeném „lesíku“.

A pak už nastalo loučení a předávání diplomů a odměn za aktivitu v družině a putování na SAFARI. Popovídali jsme si, co se nám líbilo v družině, na co se těšíme na prázdniny. A nezapomněli jsme ani na prázdninové oslavence s přáním k narozeninám. Společně s námi odcházelo na prázdniny několik našich maskotů. Zjistili jsme, že jsme některým nedali jména. Příští rok to musíme napravit.

Přeji všem dětem a rodičům hezké léto.

Marta Jašková, vychovatelka

PS: Trička jsou zažehlená, takže se mohou prát v pračce. Hrníčky vypečené, mohou se umývat pod vodou. Do myčky je nedávejte.

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.