Exkurze do Městské knihovny Hodonín

Hodiny českého jazyka, to není jen pravopis, diktáty, slohové práce…, ale také budování vztahu k mateřskému jazyku a ke knihám. Další krůček na cestě za knížkami jsme snad udělali také návštěvou v Městské knihovně Hodonín, kam se vypravili žáci šestých ročníků v doprovodu svých učitelek českého jazyka.

Paní knihovnice nás provedla prostorami dětského oddělení, výstavního sálu, čítárny a na závěr jsme si prohlédli i oddělení pro dospělé. V  čítárně jsme viděli např. největší a nejmenší knihu zdejší knihovny. Nejsilnější ohlas měla “zašívárna“ – moderně upravená místnost s počítačem, herními konzolami, stolním fotbálkem a žebřinami. Dokonce tam byly i knížky na čteníJ. Nejvíce času jsme strávili v oddělení pro děti. Tam se žáci seznámili se systémem vyhledávání knížek, prohlédli si regály plné knih a střídali se v hlasitém čtení zajímavého úryvku.

Exkurze se líbila, hodně žáků se chce do knihovny přihlásit, což je pro nás češtinářky skvělá zprávaJ.

Alena Tlachová a Petra Straková

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.