Suverénní postup z 1. místa!

Starší dívky vyjely reprezentovat školu ve velkém florbalu bez připravované brankářky Simony Müllerové. Okrskové kolo se konalo v Dambořicích a vzhledem k menší tělocvičně se hrálo systémem 4 + 1. Bylo to sice správné rozhodnutí, ale dívky jsou zvyklé spíše na větší tělocvičnu s počtem 5 hráček v poli. V prvním zápase proti Žeravicím bylo znát, že jim to nesvědčí a v druhé půli musely přijít zásadní změny v sestavě, což přineslo značnou převahu a otočení zápasu na konečný stav 3:2. Do brány nastoupila Helena Blažková, která si zpočátku nevěřila, ale s holkami se podržely navzájem a Helča chytala velmi dobře. První zápas nám pomohl „vychytat“ sestavu, poučit se z chyb, a především se dostat do tempa hry. Zápas od zápasu se dívky zlepšovaly, v druhém důležitém zápase porazily Dambořice, poté i Svatobořice – Mistřín a Mutěnice. Do posledního – pátého zápasu proti Žarošicím už dívky nastupovaly s tím, že jsou první a postupují do okresního kola. Přesto se do posledního zápasu vrhly s vervou a dotáhly ho do vítězného konce. Z dívek čišela radost, pohoda a síla dobrého kolektivu. Dívky chci velmi pochválit za jejich bojovnost a přijímání nelehkých úkolů a rad. Předně chci poděkovat Helči, která byla poslední dobou nemocná a nebyla na turnaj ideálně připravená. Chytala skvěle a nejen v posledním zápase bylo vidět, že je pro tým velkou oporou. Mezi nejlepší střelce se zařadila Barbora Sůkopová. Dívkám děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k suverénnímu prvenství v okrskovém kole. Ve čtvrtek 30. 11. je spolu s Dambořicemi čekají další postupující soupeři – z Velké nad Veličkou, Blatnice a Ratíškovic. Držíme pěsti, ať se jim daří a mají spoustu dalších prožitků a radosti ze sportování.

Dvořák, učitel TV

Jazyk webu
Kalendář
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.