Dívky 6. – 8. ročníku v kraji

Mladší dívky (6. – 8. třída) vyjely na turnaj do Blanska, kde se konalo krajské finále. Rozlosovaní jsme byli do skupiny se Znojmem, Blanskem a Bílovicemi nad Svitavou.

V prvním zápase proti Znojmu holky držely krok, ale i přes krásnou střelu Adély Sůkopové necelou půlminutu před koncem, se jim vyrovnat nepodařilo a prohrály 1:2. V druhém zápase proti Blansku naše dívky tlačily a po dorážce Lucie Půlkrábkové vstřelily branku, díky které vyhrály 1:0 a šance na postup ze skupiny byly v našich rukou. Do posledního zápasu proti Bílovicím jsme vstoupili s vědomím, že nám stačí remíza na postup z 2. místa a v případě výhry teoreticky i z 1. místa (což se později potvrdilo). Tempo hry bylo rychlé, ale v první půli jsme měli větší tlak. Rozhodčí nám neuznali branku ze standardní situace, kdy gól asi ze 4 m dorazila Agáta Fatěnová. Všichni jsme viděli, že míček proletěl brankářce mezi nohama a sítka se zatřepala. Po krátkých oslavách nám rozhodčí sdělili, že branka neplatí. Důvodem bylo, že brankářka ho chytla (přišla jim to říct s míčkem v ruce). Bylo to divné, ale nechtěli jsme se více hádat (po zápase nám jedna dospělá svědkyně potvrdila, že nechápala, proč branku neuznali, když ho viděla v bráně). Při takové situaci by měl stát rozhodčí buď na brankové čáře nebo přímo za brankou. Poločas skončil 1:1, což bylo stále velmi nadějné. V druhé půli jsme inkasovali branku krásnou střelou od tyče. Po dalším tlaku se brankářka Bílovic zasunula do branky a když vyhazovala míček, rukou bouchla do brankové sítě. Z našeho pohledu sice krutá, ale jasná branka. Rozhodčí šel ihned informovat trenéra Bílovic, aby byla více venku z brány. To se mi nelíbilo a začali jsme to řešit. Rozhodčí to totiž viděl, ale nebyl si jistý, jelikož nestál na brankové čáře. To holky spíše dorazilo. Poté neuhlídaly jejich nejlepší hráčku, která objela branku a posunula skóre na 3:1 pro Bílovice. Bílovicím jsme pogratulovali k výhře a postupu do semifinále. Vstřelili jasnější branky, a to se počítá. I po malinko hořkém konci jsme rádi, že holky nasbíraly velmi cenné zkušenosti, které jim přijdou vhod. 3. místo ve skupině je hezké, zvláště pak v tak vyrovnané skupině. Ve druhé skupině to tak vyrovnané nebylo (např. Brno – Břeclav 10:0). Přejeme dívkám, aby radost a nadšení převládlo nad smutkem z nepostoupení ze skupiny. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci a gratulujeme k 5. místu v Jihomoravském kraji.

Dvořák, učitel TV

Jazyk webu
Kalendář
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.