Chovatelský kroužek ve ŠD

V měsíci květnu proběhly další dvě schůzky chovatelského kroužku. Velkým překvapením pro nás byla návštěva psího kamaráda – francouzského buldočka. Nejdříve si děti vyprávěly o různých plemenech psů a poznávaly je na obrázcích. Povídaly si také o tom, jak se máme o psa starat. Děti mají psy doma, u prarodičů nebo tet a strýců. Proto se do rozpravy zapojily s chutí. V další části kroužku vyslechly povídání o samotném buldočkovi. Se zájmem sledovaly cvičení pejska se svým pánem. Některé děti si pak výcvik pod dohledem lektora vyzkoušely.

Druhá návštěva byla v tomto školním roce poslední, rozlučková. Proto lektoři z Ekocentra přivezli ukázat žákům zvířátka rozmanitá. Želvu, potkana, hada, agamu a morče. Byla to zvířata, která nás už v družině navštívila. A tak, jako v předcházejících kroužcích i teď, jsme si o nich s lektory vyprávěli a mohli jsme se s nimi „potěšit“ (ti, kteří chtěli). Na závěr lektoři dětem poděkovali za jejich aktivitu při návštěvách. Pro ně byl odměnou velký potlesk.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD