Květen v 2. oddělení ŠD

V době nemoci paní vychovatelky nebyly škody na lodích naštěstí tak velké. Zastupující všechno dobře zvládli a pokračovali v další plavbě. Naše cesta, která se již blíží ke konci, tak mohla pokračovat dál…. Dalším místem byl ostrov povolání, který byl náročný, ale věřím, že zdárně doplujeme do cíle naší plavby.

Nejdříve jsme si s dětmi povyprávěly o lidském povolání, čím v budoucnu chci být, čím jsou moji rodiče, sourozenci… Ukázali jsme si různá povolání, zahráli pantomimu (povolání). Děti plnily úkoly k danému tématu, malovaly postavičky – kuchařky, doktorky prodavače, traktoristy, ošetřovatele v zoo…

Povolání nám přišla představit děvčata z osmých tříd. Vybrala si povolání svých rodičů, kde děti seznámila s  historií určitého povolání a hezkými praktickými ukázkami. Eliška Čapková se vžila do tatínka truhláře se zajímavým povídáním a názornými ukázkami. Nela Podrazilová představila práci své maminky, která pracuje jako sestřička v nemocnici. Děkuji děvčatům za krásné předvedení těchto povolání.

V kuchyňce si děti představily kuchaře/ky a upekly sváteční šneky z listového těsta. Pečení děti baví a už se těší na další kuchtění.

Krásné a slunné počasí nás vylákalo na zahradu, školní hřiště, trampolínu. V sadě si děti zdokonalily vědomosti z přírody a splnily si „Jarní stezku“. Úkolem bylo poznávat přírodniny a správně sestavit tajenku. Za nepříznivého počasí jsme sportovali v tělocvičně.

Probíhá soutěž v pexesu, ve které budeme pokračovat i v dalším měsíci. Děti se také seznámily s praktikantkou Klárou Kopečkovou, která se zapojila do našich činností.

Vladimíra Pavková, vychovatelka

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
« Čvn    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.