Únor v 1. oddělení ŠD

Měsíc únor jsme zahájili přípravou na „Veselý masopust“. Vyprávěli a četli jsme si o něm, plnili jsme pracovní listy, soutěžili, vyráběli výzdobu, šašky a klauny. Za splněné úkoly děti získaly vstupenky na masopust, který se uskutečnil v tělocvičně školy. Vzali jsme s sebou i naše dva maskoty-ježka Ňufíka a hrošíka Růženku. Maminka od Agátky upekla dětem pohoštění. Bylo výborné a moc jí za ně děkujeme.

Proběhly také finálové zápasy „Ptačí škrtané“. Nejlépe si vedli Filip, Ondřej, Markéta a Andrea. Finálový zápas mezi děvčaty jsme sledovali s napětím.

O psech a kočkách, domácích mazlíčcích, jsme si společně vyprávěli. Byla to totiž další etapa v naší celoroční hře. Jedním z úkolů byla i výroba kočky z keramické hlíny. Děti kreslily psa nebo kočku se zavázanýma očima. Při této aktivitě si užily hodně legrace. Vedle kočky z keramické hlíny jsme ještě vyráběli ptáčka, velikonoční vajíčka a zápichy. Dětem šla práce hezky od ruky.

Společný čas jsme trávili rovněž v tělocvičně a hraním společných her v družině. Děti předváděly kamarádům různé zajímavé předměty, výrobky. Gabriela nám přinesla ukázat maskota jejich sportovního oddílu. Tento měsíc měly narozeniny Jindřiška a Kačka. Nezapomněli jsme na ně se společným přáním.

Při pobytu na školní zahradě jsme krmili ptáčky, kontrolovali náš broukovník a pozorovali, jak se začíná pomalu probouzet příroda. Společné „čajové dýchánky“ jsme ukončili na konci měsíce února. Poslední vaření čaje bylo spojeno s malou hostinou. Chtěla bych poděkovat všem rodičům za čaje, cukr, med a sladkosti k čaji, které děti do družiny přinesly.

V tomto měsíci k nám do družiny přibyl nový maskot-hrošík. Dostal jméno Růženka. Děti si ho berou na školní zahradu nebo do tělocvičny a o víkendu a volných dnech domů. Někteří žáci nám přinesli ukázat fotky se svými plyšovými kamarády a já bych za ně chtěla poděkovat.

Marta Jašková, vychovatelka

 

Jazyk webu
Kalendář
Únor 2024
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.