Únor v 2. oddělení ŠD

Ze sportu jsme rychle mířili k zábavě a veselí. Dalším cílem naší plavby byly karnevalové ostrovy. Co nás tam vůbec čekalo? Spousta zábavy, masek, her a radostí. Karnevalové ostrovy jsou opravdu netradiční – lidé jsou výjimeční, neustále chodí v maskách a převlecích. I my jsme se po vylodění museli patřičně naladit a přichystat, abychom zcela splynuli s tamějšími obyvateli.

Nejdříve jsme se seznámili s masopustními tradicemi a zvyky. Na youtube děti zhlédly krátkou pohádku Chaloupka na vršku, ve které se dozvěděly, jak se tato tradice dříve slavila. Symbolem pro maškarní bál byl klaun, zvířátka a povolání. Děti si vyrobily ze sádrového obinadla zvolenou masku a z barevného papíru klauna. Co by to byl za maškarní bál bez maškarních čepic? Také tyto ozdoby děti zvládly vystřihnout a namalovat. A může začít „Veselý Masopust“, který byl vyvrcholením tohoto měsíce. Konec února jsme ještě završili pečením „božích milostí“, které se velmi povedly.  Dále děti plnily maškarní úkoly, kvízy, malovaly maškary..   

Také jsme si zahráli hry v družině, v tělocvičně zasportovali a užili si hodně legrace. Hlavně při hře s padákem, při koulované s koulemi z ponožek…  Pokud se nám ukázalo sluníčko a bylo příznivé počasí, pospíchali jsme na školní hřiště a zahradu se proběhnout.

Chtěla bych ještě jednou poděkovat všem rodičům za přípravu masek na Masopust, dárek do tomboly a sladkosti jako odměny pro děti.

Vladimíra Pavková, vychovatelka

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.