Říjen v 1. oddělení ŠD

Máme za sebou další podzimní měsíc. Během října jsme plnili nové úkoly z naší celoroční hry. I když ještě venku svítilo sluníčko, mysleli jsme na broučky, aby se měli na zimu kam schovat. Naším společným cílem bylo dokončit „hotel pro brouky“. Při pobytu na školní zahradě jsme proto nasbírali větvičky, suché listy a šišky. Bylo ještě potřeba přinést starý květináč, seno a slámu. Vašík s Jindřiškou přinesli pletivo (moc děkujeme). A pak už šlo všechno jako na drátkách. Výsledkem je krásný hmyzí domeček, který stojí u altánu na školní zahradě. Děti z něj měly velkou radost. Ještě jednou děkujeme panu Jordánovi za jeho přípravu. Prvním obyvatelem byla kukla, kterou kluci našli na zahradě. Děti vyrobily také hotel pro malované brouky. Na zahradě jsme rovněž sbírali ovoce a zeleninu. Nejlepšími sběrači byla parta Dominika Mayera.

Velký úspěch u dětí měla ochutnávka marmelád a džemů, které děti přinesly do školy. A že se nám jich sešlo. Děkujeme maminkám a babičkám za jejich přípravu. Abychom mohli ochutnávat, bylo třeba si připravit topinky. Na ty si pak děti marmelády a džemy mazaly. Topinky si děti nachystaly samy. Musím je moc pochválit i za pečení marmeládových šátečků a jablečných štrůdlů. Obojí chutnalo výborně. A co teprve brambory, které si samy děti umyly, nakrájely, ochutily, a které nám upekly paní kuchařky ve školní kuchyni. Moc jim za to děkujeme. Z brambor jsme vyráběli také tiskátka, se kterými jsme natiskli ubrousky. Ty děti vyžehlily, takže se mohou prát i v pračce. Ubrousky teď zdobí stůl a školní jídelnu. A žáky ještě při cestě do jídelny vítají další výrobky dětí-strašidýlka z gázy a lepidla. Všem se moc líbí a věřím, že budou zútulňovat i dětské pokojíčky.

Hezké počasí v měsíci říjnu jsme se snažili hodně trávit na zahradě a hřišti. Děti s nadšením přivítaly možnost návštěvy nového hřiště v obci. Stejně velkou radost mají, když jdeme cvičit do tělocvičny nebo hrajeme různé hry v družině. Velký úspěch mělo i vystoupení děvčat, která navštěvují taneční obor umělecké školy. A jak by řekl Radovan: „To jsme si zase užili světa.“

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.