Říjen v 2. oddělení ŠD

Měsíc říjen nám přál krásné a slunné počasí, díky kterému mohly děti strávit spoustu času venku v přírodě. Nejenom jsme trávili čas na školním hřišti, ale také jsme se proběhli v zahradě naší školy, plnili podzimní úkoly a chutnali poslední jablka. Cestou na dětské hřiště jsme se zastavili a prohlédli kytky, které nám sázela paní zahradnice kolem školy. Děti byly zvídavé a také měly otázky k paní, která ochotně dětem odpovídala.

V lesíku jsme sbírali krásně zbarvené listí, které děti navlékaly na provázek. Tyto podzimní závěsy nám zdobí naši družinku. Dále nás čekala výroba soviček ze svačinových sáčků, které budou děti pozorovat po celý školní rok.

Mimo tvoření jsme se všichni vrhli do soutěže „PEXESA“. Děti hrály na deset vítězství a první tři získaly diplom a sladkou odměnu. Dále si hrály s oblíbenými hračkami, v kuchyňce vařily, stavěly ze stavebnic, hrály stolní hry. Plnily úkoly celoroční hry, malovaly…

Také jsme se seznámili s neznámým druhem ovoce a to s názvem kdoule. Po krátkém videu děti zjistily, jaký je to strom a k čemu se používají jeho plody. Měli jsme to i s ochutnávkou.

Jako každoročně se děti těšily na drakiádu. Vyrobili jsme si draka z kartonu. Ten nám sice nevzlétl až do oblak, ale děti se s draky vyhrály.

Nezapomněli jsme ani na pohybové hry na školním hřišti a zkoušení atletických disciplín. Děti závodily v běhu, skákaly do dálky, házely míčkem, a dokonce zkoušely hod koulí.

Vladimíra Pavková

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.