Leden v 1. oddělení ŠD

Po vánočních prázdninách jsme se vrátili do družiny plni zážitků, o kterých jsme si společně vyprávěli při společných chvílích na koberci. Některé děti přinesly své dárky ukázat kamarádům. Budku pro ptáčky, kterou vyrobil s tatínkem, nám přinesl ukázat Martin. Jeden dárek na nás čekal v družině, a to věneček z bonbónů, který pro nás vyrobila ještě před prázdninami Dominikova maminka. Bonbóny vyšly na každého několikrát a velký úspěch měl i „bonbónový čaj“.  Měsíc leden jsme zahájili ochutnávkou čajů. Nejdřív jsme poznávali čaje podle vůně a pak začala ochutnávka. Nejvíce nám chutnali ovocné čaje. V „čajových chvílích“ budeme pokračovat i v měsíci únoru.

Měsíc leden je (měl by být) měsícem mrazu, ledu a sněhu, a tak jsme si vyšili zimní čepice. Některé děti měly z jehly strach, protože ji ještě nedržely v ruce, ale jejich odvaha a trpělivost byly oceněny hezkým výrobkem. Nejvíce je bavila výroba bambulí, které si pak vyráběli jako ozdoby na klíče. Sněhulák jako stojánek na tužky už zdobí dětské pokoje a zimní strom vstup školy. Strom se dětem moc povedl, pracovaly na něm ve skupinkách, které si rozlosovaly na začátku práce. Byla radost je pozorovat, jak se domlouvají, pomáhají si, i když za začátku to nebylo vůbec lehké. Nejdříve nabarvily karton modrou barvou, obkreslily strom, vystřihly, vyrobily ptáčky a pak vše nalepily. Radost pohledět. A když už jsme měli vyrobené papírové ptáčky, chtěli jsme udělat radost těm živým a vyrobili jim „slunečnicové srdíčko“ a další krmítka, která pověsíme ve školní zahradě. Srdíčko měly pověsit děti doma na zahradě. Moc děkuji tatínkovi Pavlíka za větvičky.

Pravidelně ve čtvrtek chodíme do tělocvičny, hrajeme hry a cvičíme na nářadí. Tentokrát jsme si zahráli hry se sněhovými – papírovými koulemi a zhoupli se na kruzích. Hry hrajeme i v družině, nejvíce nás baví pexeso, při kterém každé z dětí představuje kartičku. Pavel nám přinesl ukázat vypěstované rostlinky mrkve, petržele, dýně a Antonín papírovou skákací žabku, kterou složil s tatínkem. Nezapomněli jsme ani na kamarády, kteří měli narozeniny a popřáli jim.

Marta Jašková

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.