Leden v 2. oddělení ŠD

Měsíc leden byl plný vánočních zážitků a radování, kterého jsme si užívali ve školní družině. V kruhu na koberci jsme si společně vyprávěli o vánočních chvílích prožitých mezi svými blízkými. Děti se hlavně chtěly pochlubit s dárky, které našly pod stromečkem.

Nový rok jsme zahájili novou etapou naší celoroční hry “Ptáčci u krmítka”. Povídali jsme si o zvířátkách v zimě – jak se staráme o ptáky v zimě, jak je krmíme apod. Z keramické hlíny si děti vytvořily ptáčky a ptačí budky. Abychom nakrmili i živé ptáčky, vyrobili jsme pro ně něco k sezobnutí. Do šišek jsme naplácali tuk smíchaný se semínky a zavěsili je na stromy ve školní zahradě nebo doma. Různými technikami děti napodobovaly zimní krajinu, malovaly sněhuláka, ptáky, zimní zvířata a zimní sporty.

Ve školní družině jsme také hráli stolní a společenské hry, malovali si, stříhali z papíru, četli, hráli smyslové a další hry. Luštili jsme křížovky, kvízy a plnili úkoly, za které děti získávají diamanty. Pokud nám počasí dovolilo, chodili jsme na procházky a na školní zahradu. Jakmile napadl sníh a počasí nám dopřálo, užili jsme si zimních radovánek. Stavěli jsme sněhuláky, iglú, ale největší radost děti měly z koulování a dovádění na sněhu. V tělocvičně jsme hráli míčové hry, ale také se procvičovaly dovednosti na opičí dráze. Chlapci hráli florbal a kopanou, děvčata zase ráda cvičí na žíněnkách a na lanech.

Vladimíra Pavková

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Červen 2023
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.