Duben v 1. oddělení ŠD

„Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem.“ Aprílové počasí si s námi opravdu pohrávalo. Pokud to jen trochu šlo, vyrazili jsme s dětmi na školní zahradu. Na začátku měsíce jsme rovněž byli malými zahradníky. Sadili jsme a seli. Nejdříve hrášek do sklenice, abychom mohli pozorovat, jak roste. Následovala cibulka. Tu jsme nasadili do rozložitelného květináče. Bylo zajímavé zkoumat, jak kořínky prorůstají květináčem. O měsíčku lékařském jsme si nejen vyprávěli, ale jej i naseli. Doufám, že aspoň některou z rostlinek budou mít děti doma přesazenou. O bylinách a o tom, jak se máme chovat k přírodě, jsme si vyprávěli i v rámci Dne Země. To k nám přišli kamarádi z devátých tříd. Povídali si s námi o ochraně přírody, třídění odpadu a také jsme plnili různé pracovní listy. Na stromy, které jsme společně vyrobili, jsme umístili budky, které vyrobili spolužáci z 2. stupně. Teď jen budeme čekat, jestli se tam nějaký ptáček zabydlí.

Při další cestě na safari jsme se seznámili se „šupináči a skokany“. O hadech jsme se hodně dozvěděli v chovatelském kroužku. Každý z nás si namaloval svého hada. Možná takového v přírodě nepotkáte. Každý byl jiný a krásně barevný. Mezi šupináče patří i ještěrky. Ještěrky jsme tvořili z keramické hlíny a děti se na práci s ní hodně těšily. Jen jsou netrpělivé, rády by výrobky měly hned. Práce s keramickou hlínou je pro ně moc zdlouhavá. Ale výsledek, obrázek s ještěrkami, bude určitě stát za to. Stejně jako výrobek pro maminky k jejich svátku. Čtením příběhu o hadovi a žábách jsme si připomněli, že ten, kdo chce mít všechno, nakonec nemá nic. Zábavná byla pro děti hra, která skupinka „žab“ doskáče nejdále. Všechny „žáby“ se snažily skočit co nejdál.

V rámci měsíce bezpečnosti nás v družině navštívil pan Zámečník, který pracuje u policie ČR. Povídal si s dětmi o tom, jak by se měly chovat při pohybu na silnici, jízdě na kole nebo koloběžce. Ale nejen o tom. Děti měly hodně otázek a pan Zámečník jim na ně velmi trpělivě odpovídal. Při všem tom tvoření z keramické hlíny, sázení a setí, besedě s panem Zámečníkem a pobytu venku si děti našly čas na hry s kamarády v družině i tělocvičně. Radomil nám z cest přivezl nového družinového maskota. Děti mu navrhly různá jména. Děvčata ze třetí třídy připravila hlasovací sklenice. Každý pak mohl hlasovat pro podle něj nejhezčí jméno vhozením kostky. Vyhrálo jméno „Špenát“. A vy teď můžete hádat, kdo je naším novým maskotem…

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

Jazyk webu
Kalendář
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.