Chovatelský kroužek ve ŠD

Na každou druhou středu v měsíci se děti v obou družinách moc těší. Předem debatují o tom, jaké zvířátko jim pracovnice EKO centra v Hodoníně přivezou ukázat. Jejich první návštěva v březnu přinesla velké překvapení. Ale než se děti seznámily s domácím mazlíčkem, zahrály si společně hru na téma hospodářská zvířátka. Podle kartiček zvířat, které si vytáhly, hledaly zvířata, která k sobě patří. Na závěr hry si vyprávěly o tom, jaký mají pro nás užitek. A pak už přišlo to velké překvapení v podobě „potkana“, kterého chováme doma. Postupně děti ztratily ostych a zvířátko si většina pohladila.

Druhá návštěva byla z ptačí říše. Nejdříve děti společně i ve skupinách luštily křížovku. Při křížovce si prověřily své vědomosti, ale dozvěděly se i něco nového. Tajenkou byl název prapředka ptáků „archaeopteryxe“. Domácím mazlíčkem byly pak andulky. Dva samečci. Děti o nich hodně věděly a také o tom, jak se o ně starat. Někteří mají andulky doma. Velkou radost všem udělalo i další zvířátko. A to králík. Toho si děti mohly pohladit. A teď už všichni zase přemýšlí, jaké další překvapení je čeká.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD

 

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.