Březen v 2. oddělení ŠD

Po úspěšném zdolání dalšího ostrova zvedáme plachty a vyrazili jsme vstříc dalším zážitkům. V blízkosti karnevalových ostrovů se totiž nachází ostrovy pohádkové. Kdo by se na tyto ostrovy netěšil? Vždyť kdo by neměl rád pohádky. Animované, loutkové či hrané všechny mají šťastný konec. Na tomto ostrově děti čekaly nejenom pohádkové bytosti, ale také vítání jara a příprava na velikonoční svátky…. Už se nemůžeme dočkat.

Při společném čtení z pohádkových knížek, kreslení pohádkových postav a pantomimy byl dobrý nápad si nějakou pohádku připravit pro děti. Také jsme se zmínili o potulných divadlech, která jezdila po vesnicích a hrála představení pod širým nebem. Některé děti přinesly svá loutková divadla, prohlédly si postavičky a vyzkoušely si hrát i se  školními maňásky. Děti se rozdělily do skupinek, připravily si své představení a zahrály divadlo před obecenstvem. Byly přizvány děti z vedlejší družiny a také paní učitelky. Herci byli odměněni velkým potleskem.

Tvořivé děti se s chutí vrhly na papírovou koláž z čajových sáčků. Samy si vymyslely motiv obrázku, který nám bude zdobit na školní družinu.

Společně jsme navštívili Obecní knihovnu, kde nás přivítala paní Makuderová, místní knihovnice. Ta děti seznámila s tím, jak to vlastně chodí v knihovně, proč si lidé chodí půjčovat knihy… Některé děti knihovnu již navštěvují, některé se teprve s knihovnou seznámily.

V měsíci březnu nás čekalo tvoření velikonoční dekorace k blížícím se svátkům. Nejdříve si děti z keramické hlíny vyrobily beránka či ovečku, kohoutka z květináče a zajíčka.

Nezapomínáme také myslet na pohyb v tělocvičně a školním hřišti.

Vladimíra Pavková, vychovatelka ŠD

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.