Březen v 1. oddělení ŠD

„Letem ptačím světem“, tak se jmenovala další výprava na safari. Děti se v ní seznámily s různými druhy ptáků. Nejen těch, kteří žijí u nás, ale také těch, kteří žijí v různých koutech světa. Společně jsme si zahráli ptačí pexeso, za pomoci šifrovací tabulky vyluštili básničku o sově a naučili se ji. Slepili ptačí puzzle, společně namalovali albatrosy a papoušky a vyrobili ptáčka. O životě ptáků jsme se dozvídali také z encyklopedií a knih, které přinesly děti. V tělocvičně jsme si zahráli ptačí hry, které se dětem moc líbily.

V březnu jsme se také připravovali na příchod Velikonoc. Nejen vyprávěním, ale také tvorbou velikonočních a jarních dekorací-slepiček, zajíců, jarní louky a velikonočních přáníček. Zajímavou zkušeností byla pro děti určitě tvorba ptáčka z látky, kterého si pro děti připravila paní Barbora Nedvídková. Před odchodem na velikonoční prázdniny jsme hráli hru „ Zdobení vajíček“ a na zahradě školy velikonoční stezku. Při ní hledaly děti velikonoční vajíčka s obrázky, které podle čísel kreslily do předem připravené tabulky. Za odměnu si pak hledaly nadílku od velikonočního zajíčka. Před odchodem na prázdniny jsme s dětmi popřály hezké Velikonoce paní kuchařkách a uklízečkám.

Chovatelský kroužek proběhl dvakrát. A dětem bylo moc líto, že to byly schůzky poslední. Ale paní lektorky slíbily, že se za dětmi vrátí i příští rok.

Velký úspěch mělo u dětí pečení velikonočních perníčků. Nejdříve pečení, pak zdobení a na závěr ochutnávka. Ta určitě nejvíc. Perníčky nám provoněly celou školní družinu. Musím děti pochválit nejen za pečení, ale i za zdobení. Je jen škoda, že se nemohly zúčastnit pečení všechny děti. Zapojily se pak alespoň do zdobení a ochutnávky.

Vedle všech těchto činností nám zůstává čas na společné hry, pobyt v tělocvičně i školní zahradě, hraní divadla pro kamarády. Nebo také hry, které si pro prvňáčky připravují holky třeťačky. Občas za námi zavítali i naši kamarádi deváťáci, to je pak v družině veselo při společném tanci. Věřím, že za námi opět přijdou.

Marta Jašková, vychovatelka

Květen 2024