Březen v 2. oddělení ŠD

Měsíc březen děti zahájily další etapou naší celoroční hry „Knihovna“. Před návštěvou knihovny jsme si společně vyprávěli, jaký význam pro nás má kniha a samotné čtení. Určitě víme, kde se nachází knihovna v naší obci a jak to v knihovně chodí. V družině máme také malou knihovničku. Děti si mohou knihu půjčit k přečtení, prohlídnout komiksy, časopisy, encyklopedie, knihy pro zábavu a k vyrábění.

Navštívili jsme zdejší knihovnu, ve které se děti seznámily nejdříve s programem domluvené návštěvy. Děti si prohlédly knihovnu, seznámily se s vývojem knihy, vypracovaly si kvíz, vyrobily záložku a také jim byly zodpovězeny dotazy. Odpoledne bylo velmi příjemné, děkujeme paní knihovnici Jitce Makuderové za krásné odpoledne.

Ve skupinkách jsme si vyrobili leporelo – Jaro, Léto, Podzim, Zima. Tato činnost děti velmi bavila a musím je pochválit za společnou práci.

Velikonoce se nám neuvěřitelně blížily, a tak jsme se s radostí vrhli na vyrábění. Nejdříve naším cílem bylo dokončení květináče z keramické hlíny, do kterého si každý z dětí zasadil narcis. K Velikonocům také patří slepička, beránek a pletení pomlázky. S pletením nás přišla seznámit paní Myšková. Dětem vysvětlila, jak se pomlázka plete, a zájemci si s pomocí mohli pomlázku uplést. Ruku k dílu přiložili také chlapci Viktor a Filip, kteří byli ochotni dětem pomoct při náročném pletení. Za jejich ochotu klukům velmi děkuji.

Jako každý rok si děti tvořily velikonoční výrobky z marcipánu a nechybělo ani hledání velikonočních vajíček.

Vladimíra Pavková, vychovatelka

Květen 2024