Duben v 1. oddělení ŠD

„Březen –  za kamna vlezem“ „Duben –  ještě tam budem.“ Letos tomu tak určitě nebylo. Počasí připomínalo spíše letní měsíce. A proto, pokud to šlo, chodili jsme na školní zahradu a hřiště. Dováděli na prolézačkách, v lesíku a také sledovali, jak se nám začíná probouzet příroda. V družině jsme pozorovali na větvích jírovce, jak se postupně vyvíjejí jeho květy. Nejvíce děti bavilo pátrání s lupou. K velkému překvapení a radosti objevily na větvičkách i broučky. Pro ně jsme dokončili domečky- broukovníky. Doufám, že je děti za vaší pomoci pověsily na nějaký strom v zahradě, aby se z nich staly opravdu domečky pro brouky.

 Radost nám udělali naši „trávňáčci“. Také na nich jsme si mohli povšimnout, jak roste a hezky se zelená tráva. Je jen škoda, že nevyrostla všem (ani mně: o( ). A co nám ještě v družině roste? Cibule. Společně jsme ji nasadili do truhlíku a teď pozorujeme, jak se má k světu.  A když už jsme ji nasadili, tak taky zkusíme, jak chutná.

Mysleli jsme rovněž na naše maminky a jejich květnový svátek. Dokončili jsme keramické misky, vyrobili přáníčko a srdíčkový sáček na dárek. Věřím, že „voňavé“ dárečky udělají maminkám radost. Nechyběla ani příprava na „Rej čarodějnic“, který proběhne v měsíci květnu. Vyrobili jsme si čarodějnici a plnili různé úkoly – vymalovali čarodějnici, vyluštili zaklínadlo a splnili čarodějnický list. V plnění budeme pokračovat i v dalších květnových dnech.

V rámci celoroční hry jsme si vyprávěli o stopách, které za sebou nechávají zvířátka, a vytvořili si miniatlas stop. Také my za sebou necháváme stopy v podobě otisků prstů. Otisky prstů pravé ruky jsou součástí našeho miniatlasu. Lupou jsme zkoumali jejich odlišnosti.

V dubnu proběhlo v družině finále turnaje „Berušky“. V něm se mezi sebou utkali Antonín a Natálie, Štěpán a Filip. Na prvním místě se umístil Štěpán a na druhém Filip. V boji o třetí místo byl lepší Antonín a na čtvrtém místě skončila Natálie. Diplom za nejvíce odehraných kol obdržela Markéta. Blahopřeji vítězům, ale také všem dětem, které se do turnaje zapojily.

 I když je venku hezky, děti rády chodí do tělocvičny. Hry s míčem děti baví, nejvíce společná vybíjená a hra s velkým míčem. Kluci mají nejraději florbal, děvčata pak lana a švihadla. Děti, které chtějí, si pro kamarády připraví v tělocvičně malé vystoupení – chůzi poslepu, zpěv nebo dovednosti s míčem. Na ukázku se vždy všichni těší.

V družině nás stále baví hry s legem, stavebnicemi, stolní hry. Čteme si z knížek a povídáme si. Zkoušíme naslouchat jeden druhému. Děti si vytvoří malé skupinky a povídají si o všem, co je napadne. Stále se učíme, že mluví jen jeden a ostatní naslouchají. Zatím nám to moc nejde, ale já věřím, že to jednou určitě zvládneme :o).

Marta Jašková

 

 

 

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiv
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.

Statistiky webu
vyrobil GADWP