Duben v 2. oddělení ŠD

Měsíc duben prvními slunečními paprsky vytáhl děti ze školní družiny na hřiště, pískoviště a prolézačky, kde se dostatečně vyřádily. Nabraly plno sil, aby se mohly věnovat výtvarným a pracovním činnostem. Některá děvčata na školní zahradě sbírala pampelišky, z kterých pletla věnečky. Kluci zase běhali s míčem a zahráli si na vojáky.

Pokračovali jsme v celoroční hře a plnění dalších úkolů. V kruhu jsme si povídali o domácích a hospodářských zvířatech. Zahráli jsme si pexeso, pantomimu a z geometrických tvarů složili slepici. Skupinovou práci jsme věnovali „Zvířatům na statku“. Děti si samy navrhly plánek, namalovaly a vystříhaly vše potřebné ke zhotovení jejich díla. Práce je velmi bavila a hlavně pěkně spolupracovaly mezi sebou a to se velmi cení.

Blíží se svátek „Den matek“ a s tím spojený nějaký dárek, který si děti vyrobí samy a který určitě potěší každou maminku. Tentokrát jsme zvolili neobvyklou techniku. Obrázek je vyrobený z přírodní hmoty – soda, tvaroh, hlína, přírodní barvivo. Byl to malý pokus, který se ohromně zdařil. Bohužel na všechny hmota nevyšla, ostatní budou pracovat s keramickou hlínou a výsledek bude určitě také pěkný.

Konec měsíce dubna patřil čarodějnicím, které jsme nestihli v závěru měsíce dokončit. Ale nevadí. V květnu všechno dohoníme!

Vladimíra Pavková

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.