Vodácký kurz

Letošní vodácký kurz se uskutečnil ve třech dnech 16. – 18. června. Kola jsme pro tentokrát nechali doma, ale věříme, že příští rok bude schůdnější situace a kurz bude cyklo-vodácký.

33 žáků se vypravilo spolu se čtyřmi učiteli směr Veselí nad Lužnicí a poté pěšky do kempu Krkavec. Cesta byla poměrně náročná i dobrodružná, ale závěrečné brodění vodou nám ve sluncem rozpáleném dni velmi prospělo. Hned po ubytování jsme vyrazili na seznámení s loďkami. Žáci byli šikovní a netrvalo dlouho, než přišli na to, jak se loďka správně ovládá. Večerní táborák nám značně pomohl od velkého množství komárů. Kytara nám spolu s klarinetem (oba žáci 9. ročníku) pomohli dotvořit krásnou atmosféru tohoto večera. Druhým den jsme se nechali zavést auty i s loděmi do Jěmčiny, odkud následovala cesta dlouhá cca 20 km zpět do kempu. Vzhledem k vysokým teplotám si někteří vodu tak oblíbili, že jim zkrátka nevadilo i mnohonásobné „cvaknutí“. Na některých byla celodenní projížďka znát, ale večerní táborákové písně i s večerní diskotékou jim síly opět vrátily. Po večeři se hrál ještě fotbal i beach volejbal. V pátek proběhly závody v loďkách, vodácký „křest“, balení a odjezd domů.

Vodácký kurz se z našeho pohledu velmi vydařil, především proto, že se obešel bez vážnějších, ale i méně vážnějších úrazů. Instruktoři naše žáky velmi chválili nejen za jejich dovednosti a chování, ale i za příjemnou společnost a zábavu. Děkuji všem žákům za příjemně strávené chvíle, kolegyním za to, že se odhodlaly vyrazit na vodácký kurz a vedení školy, že realizaci kurzu podpořilo.

Učitelky: Klára Javornická, Alena Tlachová a Veronika Dvořáková

Marian Dvořák