Únor v 2. oddělení ŠD

Měsíc únor nám utekl jako voda. Po jarních prázdninách jsme se s radostí všichni sešli ve školní družině. Odpočinek na zimní dovolené nebo strávený u babiček děti vyjádřily povídáním o různých zážitcích v kruhu svých spolužáků. Vyprávěli jsme si, jaký program nás čeká během tohoto měsíce.

Únor je měsíc veselí a radovánek, na který se děti těšily. Nejdříve jsme se seznámili s masopustními tradicemi a zvyky. Symbolem pro maškarní bál je medvěd, kominík, bába s nůší, šašek, klaun a různá zvířátka. Děti si vyrobily barevného klauna, škrabošky, plnily masopustní úkoly a také skládaly barevné dekorace z krepového papíru na výzdobu našeho bálu. Moc jsme se všichni těšili na „VESELÝ MASOPUST“ v podobě karnevalu.

Pokud nám počasí přálo, chodili jsme na školní zahradu, hřiště a procházky. V zahradě jsme pozorovali ptáky, které děti vyhledávaly v knize Ptáci nebo v encyklopediích. Zároveň jsme dokončovali ptáky z keramiky, které jsme začali vyrábět z keramické hlíny již minulý měsíc. V tělocvičně jsme si zasportovali, zasoutěžili a také zahráli oblíbené hry s padákem

Poslední týden přišla do naší družiny na praxi bývalá žačka Anežka Hanzalíková. Po celý týden s dětmi pracovala podle plánu, který jí určila její škola. Děti s Anežkou hrály hry, zpívaly, povídaly a hlavně se zapojila při přípravě programu a výzdoby na karneval. Tímto bych chtěla Anežce poděkovat za milý a laskavý přístup k dětem i paní vychovatelce.

Děkuji také všem rodičům za přípravu masek a dárky do tomboly.

Vladimíra Pavková, vychovatelka