Únor v 1. oddělení ŠD

Měsíc únor je nejkratším měsícem v roce a o to míň je i společných dnů v družině. A protože na měsíc únor připadly ještě jarní prázdniny, těch společných dnů bylo pomálu. Ale i tak jsme si je hezky užili. Prvním překvapením byla přítomnost Kristíny Podešvové, která u nás byla 14 dnů na praxi. Děti si na ni rychle zvykly a bylo to, jako by s námi chodila pořád. V zimních měsících v družině probíhaly „čajové dýchánky“, které se děti moc oblíbily. Bavila je příprava stolů, společné posezení a povídání. Proto jsme si také vyrobili „cibulový“ čajový servis s hrníčky a konvicí na čaj. Jeho výroba byla zajímavá tím, že jako tiskátko nám sloužila rozkrojená cibule (její vůně byla opravdu intenzivní). Servis se moc povedl. Další zvláštní technikou byl tisk z polystyrenového tácku. Tisk sněhuláků děti bavil. Oba výtvory teď zdobí chodbu u družiny. Je velká škoda, že jsme si nemohli postavit sněhuláka opravdového. Další tvořivou činností byla v družině práce s keramickou hlínou, která je pro děti vždy velkým zážitkem. Ještě před odchodem na jarní prázdniny jsme si všichni vyrobili ptáčky a po návratu budeme pokračovat výrobou dárečků pro naše maminky.

Vedle výtvarné činnosti jsme si v družině i v tělocvičně zahráli hodně zajímavých her, při kterých jsme zažili hodně legrace. Hlavně při hře, kterou děti pojmenovaly „ na ježka“, kdy bylo úkolem dětí zbavit jejich kamarády kolíčků na prádlo, které měly připnuté na oblečení. Nebo při hře z „z vody do vody“. V tělocvičně jsme si také prožili koulovanou s papírovými koulemi a  koulemi z ponožek. Úkolem dětí bylo také postavit ze získaných koulí sněhuláky. Děti zaujalo i čtení na pokračování o malých detektivech z knihy Záhada školní půdy a vyprávění o tom, co je to dobrodružství. Hodně zábavy zažily při stavění věží z dřevěných pásků. Soutěžily v tom, kdo postaví nejvyšší věž, a taky v tom, která věž vydrží nejdéle stát.

Velké těšení bylo na „Veselý Masopust“, který proběhl 27. února. Společně jsme vyráběli masku kašpárka a pompony z krepového papíru. O masopustu jsme si četli z knížky Český rok a Chaloupka na vršku. Také jsme si vyprávěli, jak to bylo dřív, a co čeká nás při společném Masopustu. Věřím tomu, že se všem dětem líbil. V měsíci únoru slavili narozeniny Jarek a Honza, proto nechybělo společné přání. Na to, že byl únor tak krátký, zažili jsme toho hodně.

PS: Chtěla bych poděkovat všem rodičům za čaje a cukr na čajové dýchánky, přípravu masek na Masopust a dárek do tomboly.

Marta Jašková