Třetí v Jihomoravském kraji!

Dívky 7. až 9. ročníku se zúčastnily krajského finále ve velkém florbalu, které se konalo 24. 1. 2023 v Blansku. Přijelo osm škol ze 7 okresů (+ Blansko jako pořádající), které byly rozlosovány do dvou skupin, kde první dvě postupovaly do křižného semifinále. Na úvod proti nám nastoupila škola ze Znojma. Od prvních minut bylo znát, že je to velmi kvalitní soupeř. Naše dívky byly ale naprosto jasně rozhodnuté, že chtějí vyhrát a dělaly pro to naprosto vše. Po první vstřelené brance se uklidnily, nabyly jistotu a dotáhly utkání do vítězného stavu 3:1. Druhý zápas remizovaly 1:1 proti Sloupu a do posledního zápasu ve skupině proti Vyškovu šly sice s nejvyšším počtem bodů, ale zároveň by prohra mohla znamenat nepostup ze skupiny. Prvenství naopak jasný postup z 1. místa. Opět velmi náročné utkání skončilo v náš prospěch výhrou 3:1. Semifinálovým protivníkem se stalo Brno. Postup ze skupiny z 1. místa považuji v takové konkurenci za velký úspěch! Semifinálový zápas byl opět velmi vyrovnaný, tempo bylo rychlé a bojovné, síly docházely rychleji a rozhodovala každá menší chybička. Velmi těsná prohra 3:2 dívky velmi mrzela. Podle mého názoru ho ale dívky zvládly s hlavou „nahoře“, protože dělaly vše, co bylo v jejich silách a pomyslné štěstí se malinko přiklonilo k protějšímu týmu. Na regeneraci do posledního utkání o 3. místo nebylo mnoho času, ale soupeř z Drásova, který byl nečekaně vyřazen Znojmem, měl času také málo. Z naší strany bylo dlouho drženo rychlé tempo a celkově jsme měli ze hry více, avšak fyzická i psychická únava byla čím dál více znát. I protější strana už neměla tolik síly a rychlosti, což často vedlo k faulům. Ty se projevovaly především na Valči Damborské, která si v tomto směru vytrpěla opravdu hodně. Velkou oporou jí byly nejenom dívky, ale především Natka Tychlerová, s kterou tvořily velmi silné duo. Zápas skončil 1:1 a došlo tedy na nájezdy, které nemáme příliš v oblibě. Opět se projevila emoční stránka, což je vzhledem k vyčerpání a naprosto odhodlanému postoji dívek udělat pro výhru vše naprosto pochopitelné. V nájezdech se blýskly brankářky obou týmů, které drama vystupňovaly svojí „neprůstřelností“. Ve 4. nájezdu za stavu 0:0 jsme nastřelily tyč, v 5. obdržely branku, ale naše naděje zachránila Pavla Hubačková, která poslední branku proměnila. 6. nájezd naše brankářka Simona Müllerová chytla. Celé drama ukončila naše nejlepší střelkyně (11 branek) Valča Damborská a záplava radosti, emocí, slziček ze 3. místa se projevila v plném proudu. Dívky tak prožily velmi náročný den plný nezapomenutelných zážitků, které může sport vůbec přinést. Výkon a srdnatý přístup našich dívek byl velmi hezky a pozitivně kvitován z řad trenérů, vyučujících i pořadatelů. Ti hodnotili letošní krajské finále jako jedno z nejkvalitněji obsazených za více než deset let. Velké poděkování patří hlavně dívkám, které na tomto turnaji nechaly naprosto vše, co mohly. Dívkám gratulujeme k úžasnému 3. místu v Jihomoravském kraji a přejeme další sportovní úspěchy, prožitky i radost z vytváření takových počinů.

Reprezentantky: Valerie Damborská, Tatálie Tychlerová, Simona Müllerová, Klára Blahová, Viktorie Klubusová, Sára Blažejová, Elen Esterková, Valentýna Konečná, Veronika Vlachová, Barbora Sůkopová, Valentýna Rygarová, Pavla Hubačková, Terezie Strážnická

Dvořák, učitel TV

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.