Táborák ve ŠD

K rozloučení se školním rokem patří tradiční akce – táborák obou oddělení školní družiny. A po dvou letech jsme se znovu dočkali. Rozloučení proběhlo na zahradě mateřské školy. A bylo moc fajn.

Po společném úvodu se děti rozdělily do dvou skupin, aby mohly absolvovat pohádkovou stezku. Prvákům pomáhali se čtením a psaním jejich kamarádi z druhých tříd. A co bylo úkolem stezky? Na základě textu u obrázků určit název pohádky nebo pohádkové postavy, což nebylo vůbec jednoduché. Některé děti totiž klasické pohádky moc neznají. S malou dopomocí paní vychovatelek ale nakonec obě skupiny úkol zvládly. Odměna byla sladká. Na prváky čekal ještě jeden úkol z naší celoroční hry. A tím bylo najít Zlatovlásku. K pátrání jim pomáhala otázka: „Jsi Zlatovláska?“ Zlatovlásek se pohybovalo na zahradě celkem pět, byla to děvčata z 2.třídy. Vše muselo být velmi nenápadné. Pokud Zlatovlásku našli, dostali od ní zlatou korunku. Chtěla bych moc poděkovat druhákům za jejich pomoc.

A pak už děti využily prolézačky, domečky, houpačky a vše, co zahrada školky nabízí. Velkou zábavou a osvěžením byla pro všechny vodní mlha, kterou jim pouštěl pan školník. Mezi hrami si děti opekly špekáčky. To byla dobrota. Děkujeme i paní Jordánové za ovocné špízy, které pro děti připravila.

Loučili jsme se spokojení a příjemně unavení.

Věříme, že i prázdniny se dětem vydaří stejně tak, jako společný táborák.

Marta Jašková, Vladimíra Pavková-vychovatelky

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Čvc    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.