Rodilý mluvčí na naší škole

Žáci naší školy se mají možnost seznamovat s anglickým jazykem od mateřské školy. To však automaticky neznamená, že se naučí angličtinu plynule používat. Záleží také na tom, jak ve škole pracují a jak základy jazyka, které ve škole dostanou, dále rozvíjejí. Během května a června dostali všichni žáci druhého stupně možnost si ověřit, jak na tom s angličtinou skutečně jsou. Do školy byl totiž pozván Deniz Cobalognu, který se narodil v Kanadě a česky umí pouze několik málo slov. Skupiny v počtu kolem 15 žáků vyučoval tento učitel dvě vyučovací hodiny a dal žákům možnost porovnat život u nás a v Kanadě.

Jsme velmi rády, že případným problémem v komunikaci se pro většinu našich žáků nestala neznalost angličtiny, ale kulturní rozdíly a různá očekávání žáků, která se tu naplnila více, tu méně. Ze zpětné vazby, kterou nám žáci dali, vyplynulo, že naprostá většina byla schopná se dorozumět. Z toho máme velkou radost. Některým žákům však v lepším porozumění a vyjádření se bránila slovní zásoba. To zůstává společnou výzvou na další školní rok.

Za vyučující AJ Petra Straková

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.