Okresní kolo v nohejbalu starších žáků

Ve čtvrtek 8. prosince odjelo kvarteto starších žáků do Velké nad Veličkou, kde se konalo okresní finále v nohejbalu. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev.Kluci absolvovali před turnajem řadu tréninků, a proto jsme měli medailové ambice. Bohužel se dva dny před turnajem v tělocviku zranil náš síťař Patrik, kterému tímto přejeme brzké uzdravení zlomeného palce u nohy. Patrika skvěle nahradil Michal, který měl na síti premiéru, ale adaptoval se velmi dobře. V prvním zápase kluci porazili domácí Velkou nad Veličkou 2:1, ve druhém však smolně prohráli s Vracovem 1:2, když celý zápas vedli a o vítězství přišli vlastními chybami a zkaženými servisy. Ve třetím zápase se bohužel situace opakovala, kluci ztratili vedení 9:7 ve třetím setu a čekala je druhá nejtěstnější porážka o jeden míč 1:2 na sety. Šance na semifinále byla pryč, což se podepsalo na výkonu a sebevědomí v posledním utkání skupiny s Kyjovem.  Hladká prohra 0:2 nás odsoudila k zápasu o 7. místo a sportovní čest. Kluci se nevzdali a Lipov porazili hladce 2:0. Celkově však mírné zklamání, neboť jsme z předvedené hry soupeřů měli pocit, že náš výkon a umístění mohlo být lepší. Tak to ale ve sportu někdy chodí. Děkuji klukům za dobrou reprezentaci školy i jejich poctivou účast na trénincích.

Výsledky turnaje zde: http://assk.hodonin.sweb.cz/nohejbal_IVH.htm

Naši školu reprezentovali: Michal Toman, Adam Petrjánoš, Jiří Zhříval, Jan Bohun

Martin Maňas, učitel TV

Květen 2024