Netradiční družinová olympiáda

Při své cestě časem jsme s dětmi navštívili starověké Řecko. V Řecku se poprvé uskutečnily olympijské hry, a proto jsme si také my v družině uspořádali netradiční olympiádu.

Před samotným zápolením jsme si vysvětlili pojem fair play (znamená rovná čistá hra), který je základním předpokladem sportovního zápolení. Obsahuje dodržování pravidel, sportovní chování, pomoc druhému závodníkovi atd. Také jsme se dozvěděli o minulosti a současnosti olympijských her.

Děti závodily v 8 netradičních disciplínách. První čtyři probíhaly ve školní družině. Hlavním úkolem jedné z disciplín, Kimovy hry, bylo zapamatovat si co nejvíce předmětů. Dále jsme si vyzkoušeli přenášení sněhových vloček, zimní pexeso a složení slov z písmen nalezených mezi obrázky pexesa. Velmi nás bavil také pukec, což je stolní hra, při které je třeba dostat dřevěné puky z jedné poloviny hřiště na druhou.

V tělocvičně jsme stříleli na sněhuláka sněhovými koulemi. Ve dvojicích jsme soutěžili v běhu na papírových lyžích, slalomu s florbalovým míčkem a slalomu poslepu.

Děti závodily s nadšením, takže jejich snaha mohla být odměněna medailí a sladkostmi.

Marta Jašková, vychovatelka ŠD