Lyžařský výcvikový kurz 8. ročníku

Druhý měsíc v roce a druhý lyžařský kurz na naší škole. Ne všechny školy letos uskutečnily lyžařský kurz, ještě méně z nich pak kurzy dva. Situace nelehká, přípravy opět náročné, ale i tak se podařilo odcestovat. Povinnost PCR testování byla pár dnů před kurzem zrušena, avšak výsledek AG testů v den odjezdu nedovolil jednomu žákovi odjet, druhý zůstal doma v karanténě. Kurzu se tedy účastnilo 32 žáků 8. ročníku se čtyřmi instruktory. U chaty Soláňky bylo sněhu dostatek, a tak lyžařům, kteří nebyli úplní začátečníci, bylo umožněno jezdit přímo od chaty. Během týdne se nám podařilo uskutečnit 9 lekcí na lyžích za slunečného počasí, někteří si vyzkoušeli i běžecké lyžování. V jediném dnu, kdy bylo velmi nevlídně, jsme měli odpočinek v aquaparku Vodní svět. Zde si všichni užili nejen bazén s lanovými prvky, ale také masážní lehátka, relaxační whirlpool nebo 50 m dlouhý tobogán. Žáci se velmi hezky zapojili i do večerního programu včetně SoláňCupu, který byl doplněn o přednášky HZS, lyžařské výzbroje, lyžařské výstroje a mazání lyží. Po celou dobu lyžařského výcviku se ze zdravotního hlediska nestalo nic vážného a žáci si tak kurz užívali plnými doušky. Věříme, že u všech došlo k velkému zlepšení lyžařských dovedností, které budou nadále rozvíjet.

Za celý náš instruktorský tým můžu říct, že se kurz velmi povedl. I přes mírné napětí, jak bude probíhat kurz žáků osmých tříd, jsme pevně nabyli dojmu, že lze i v takovém věku kurz uskutečnit zcela bez komplikací. Žáci byli zdatnější na lyžích, samostatnější v přípravách na výcvik nebo například v pomoci při balení. Zajímavostí je také fakt, že se jedná pravděpodobně o první lyžařský kurz, kterého se zúčastnili oba třídní učitelé. I toho jsme si velmi považovali a snad to bylo znát na celkovém dojmu nás všech.

Marian Dvořák,

vedoucí LVK