Veselý masopust v družině

A je tu den, na který jsme se tak dlouho těšili a připravovali doma i v družině.

V družině jsme plnili různé pracovní listy spojené s masopustem a karnevalem. Vytvářeli jsme obrázek „laufra”, veselé obrázky masek i výzdobu. Vyprávěli jsme si o masopustním průvodu, jaké masky do průvodu patří a ukazovali jsme si jejich fotografie. Sledovali jsme také příběh dětí z Chaloupky na vršku.

Těšení bylo tak veliké, že některé děti si chtěly obléct masky už dopoledne ve třídě.

„Víte, za co půjdu, paní vychovatelko? Mamka upekla roládu. Já mám sušenky, které jsem sama pekla. Moje hrozny jsou bez pecek. Vy budete mít taky masku, paní vychovatelko? Jaké budeme hrát hry? Co je to ta tombola?” :o))).

Vše vypuklo ve dvě hodiny odpoledne ve vyzdobené učebně zeměpisu a náboženství. Zde se spolu sešly různé pohádkové bytosti. Ale také nechyběla indiánka, kovbojové, anděl, čaroděj, upírka, kostra a různé fantastické postavy. Po společném představení následovalo odpoledne her, tančení a veselí. Občerstvení masek na „rautu” patřilo také k velkým chvílím. A co teprve tombola! Děti se jí nemohly dočkat. Věřím, že se jim dárečky líbily. Některé děti je přinesly ukázat na druhý den do družiny.

Chtěla bych touto cestou poděkovat rodičům nejen za přípravu masek, ale také za občerstvení a dárek do tomboly. Dětem za to, že si naše společné veselí parádně užily. Rozcházeli jsme se s úsměvem a otázkou od dětí: „Kdy budeme mít zase karneval?”

Marta Jašková, vychovatelka

PS: Chtěla bych rovněž poděkovat za pomoc p.a. Ivičičové, p.u .Čížkové, Králíkové a Poláškové

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Říjen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.