Lyžařský výcvikový kurz 7. ročníku

Lyžařský výcvikový kurz se po roční pauze mohl opět konat. Avšak cesty k tomu nebyly nikterak snadné. Více o tom ale později.

Kurzu se zúčastnilo 38 žáků sedmých tříd (všichni přihlášení na kurz odjeli, což se za těchto okolností zdá až neuvěřitelné). Počasí nebylo nejpřívětivější, ale situace nás přiměla k tomu, abychom objevovali cesty nové. A že jich bylo. Na sjezdovce u chaty Soláňky nebylo dostatečné množství sněhu, na kterém by se dalo bezpečně lyžovat. I s pomocí místního personálu, který byl velmi vstřícný a ochotný pro nás udělat vše, co bylo v jejich silách, se nám podařilo zajistit cestu „na svah“. Na sjezdovku jsme tedy poprvé v historii Soláňky dojížděli do Velkých Karlovic vzdálených cca 10 km na Ski areál Kyčerka. Areál nám poskytl zasněžené sjezdovky jak na pohyblivých kobercích, dětských vlecích, tak cca 700 m dlouhou sjezdovku pro lyžaře. Někteří se tak seznámili s různými typy sjezdovek i vleků (poma, kotva), a také různým počasím. Jeden den nám občasně pršelo, ale i tak se žáci nevzdávali a dokázali si s tím poradit. Velmi oceňujeme, že se nikdo během celého kurzu vážněji nezranil.

V odpočinkovém dnu jsme vyrazili do Velkých Karlovic a navštívili aquapark Vodní svět, který byl pro nás také novinkou, jelikož je nově otevřen. Žáci si dovádění užili nejen ve vodě, ale především na tobogánu, kde se rekordy v rychlosti sjezdu snažili překonávat nejen žáci, ale i učitelé J.

LVK se letos konal od 2. do 7. ledna, což nejvíce zkomplikovalo termín PCR testů, které musely být provedeny na Silvestra 31. 12. 2021 ve škole, aby se do odjezdu na LVK stihly vyhodnotit. V den odjezdu jsme prošli ještě všichni AG testy, což stačilo k tomu, abychom se mohli všichni LVK zúčastnit.

Za instruktory (Zdeňka Šebestu, Veroniku Dvořákovou a pana ředitele Martina Maňase) můžu říct, že letošní lyžák se nadmíru vydařil. Žáci byli úžasní v zapojování se do večerního programu, ochotě pomoci ve chvílích potřebných i v samotném výcviku, kde nás všechny přesvědčili o tom, že nejsou žádná „ořezávátka“. V dovednostech se všichni posunuli o velký kus kupředu a nás velmi potěšili svým přístupem, bez kterého bychom se ke kýženým výsledkům nedopracovali. Děkuji také našemu pedagogickému zastoupení, které se svých rolí zhostilo skvěle.

 

Marian Dvořák, vedoucí LVK

Video najdete ve Videogalerii zde Lyžák 7.AB 2022

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Červen 2023
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.