Prosinec v 2. oddělení ŠD

Měsíc prosinec děti ve školní družině prožily hlavně těšením se na Ježíška, přípravami na Vánoce a výzdobou naší školy. Dále byl také plný dárečků, činností a překvapení.

Prvním překvapením byl adventní kalendář. Každý adventní den vylosované děti obdržely pytlíček, v kterém bylo malé překvapení. Druhým velkým překvapením byl příchod Mikuláše s nadílkou. Nebylo to ale tak jednoduché. Pokud děti chtěly obdržet nadílku, musel si každý ušít mikulášskou botu. A pak bylo překvapení!

Třetím překvapením bylo čekání na Ježíška. „Kdo si počká, ten se dočká“. I děti si musely počkat a musely splnit ještě nějaké povinnosti. Nejdříve si ozdobily stromeček  andílky z korků, který nám svítil po celou adventní dobu. Také jsme nezapomněli na sv. Barboru a šli si utrhnout větvičku z třešně. Děti dokončily dárečky, které jistě budou těšit jejich blízké pod stromečkem.

Plnili jsme různé vánoční kvízy, hráli vánoční bingo, pexeso a také si zazpívali nějakou koledu. Pokud byly dárečky všechny hotové, děti si je zabalily a do vyrobené vánoční taštičky naskládaly a odnesly domů. V závěru měsíce nás čekalo pečení a zdobení perníčků.

A to už přišel čas na vánoční nadílku s malým občerstvením a chutnáním dobrot, které dětem připravily maminky. Za to jim patří velký dík!! Pod stromečkem je čekaly společné dárky do školní družiny, s kterými si budou hrát.

Konečnou tečkou za rokem 2021 bylo zhlédnutí vánoční pohádky s pojídáním popcornu. Budeme se opět těšit na další společné chvíle strávené ve školní družině v novém roce 2022!

Přeji všem hodně štěstí, spokojenosti a hlavně zdraví v novém roce.

Vladimíra Pavková

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Kalendář
Květen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.