Leden v 1. oddělení ŠD

Celý měsíc leden se nesl ve znamení „ledových zvířat“ a zimy. Mráz sice byl, ale sněhová nadílka nám chyběla. Nejdříve jsme si o ledových zvířatech vyprávěli, četli, ukazovali si na obrázcích, jak mohou být velká. Na mapě světa jsme hledali, kde žije lachtan, tuleň nebo velryba. A kde leží Arktida a Antarktida.

Společně děti tvořily obrázky, kterými ozdobily chodbu u školní družiny.  Zajímavé hry a povídání si pro prvňáky připravily třeťačky. Naučily děti básničku o tučňákovi. Ten nás dokonce přišel navštívit.  Své síly si žáci změřili ve hrách ledových zvířat – medvědí vytlačovaná, přenášení vajíček tučňáky, závody tuleňů, překonávání ledových ker, sněhová bitva. Na rybářské závody jsme si vyrobili medvěda, ryby a udici. Nejlepší rybáři budou vyhlášeni v únoru. S překvapením pro kamarády přišly samotné děti. V družině proběhla dvě divadelní představení. A samozřejmě byla o zvířatech.  Pokusy s ledem a solným roztokem byly také velmi zajímavé. Hlavně výsledky. Vločky, které jsme malovali solným roztokem, a vysrážené solné krystaly, které připomínaly sněhové vločky.

V tělocvičně si pro nás nachystali kamarádi z vedlejšího oddělení školní družiny „opičí dráhu“. Cvičení v tělocvičně nás hodně baví. Stejně jako hry s hračkami a stavebnicemi, které v družině máme, a které jsme dostali pod stromeček. Čtenářské chvilky si pro kluky a holky pravidelně připravují děvčata ze třetí třídy. Při jejich čtení se krásně odpočívá. Zajímavá byla i návštěva se zvířátky spojená s hrami. Děti se na ni vždy těší. V oblibě mají i „čajové dýchánky“ se sušenkami.

Jen je škoda, že hodně dětí z družiny bylo nemocných. Snad se po prázdninách všichni ve zdraví vrátíme.

Marta Jašková