Květen ve 2. oddělení ŠD

V měsíci květnu děti ze školní družiny pokračovaly v dopravní výchově. Společně jsme poznávali dopravní značky, hráli pexeso s dopravními značkami, řešili dopravní situace na vozovkách a plnili pracovní listy.

Dlouho jsme všichni vyhlíželi sluneční paprsky, které nám krásně rozevřely pampelišky. Čekala nás výroba medu z pampelišek. Nejdříve je děti nasbíraly ve školní zahradě a podle návodu přichystaly na samotné vaření. Med se nám velmi povedl, ale podle sdělení dětí je jiný jako od včelaře. Na ochutnávku se velmi těšili a to od mazání chleba až po samotnou hostinu. Konec slunného odpoledne si všichni užili na průlezkách a také při pletení věnečků z pampelišek.

Na měsíc květen se také určitě těší naše nejmilejší maminky. Děti si pro ně vyrobily krásné obrázky na stěnu a jejich portrét v podobě placky.

Dále jsme pokračovali v celoroční hře, tentokrát kapitolou „Zdraví“. Navštívili jsme zdravotní středisko, kde sídlí dětská lékařka, praktický lékař a paní zubařka. Povídali jsme si, jak je pro nás důležité zdraví, jak se správně stravovat, cvičit a trávit volný čas. Při zdravé odpolední svačince si děti pochutnaly na ovoci a zelenině, kterou si přinesly z domu. Také jsme si museli něco zdravého upéct. Tentokrát si naši cukráři upekli muffiny ze zdravé špaldové mouky. Děti byly velmi šikovné po celou dobu pečení.

Ke zdravému způsobu života také patří pohyb. V družině si děti zahrály pohybové hry – „Pohyb je život“, „Kuba řekl…“ apod. Děti měly možnost si sestavit kostru člověka z puzzle. Seznámily se také se školní lékárničkou a pak si takovou samy vyrobily.

Také nám zbyl čas na tělocvičnu, pobyt v lesíku na průlezkách a hlavně na cvičení na venkovní trampolíně.

Vladimíra Pavková

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.