Květen v 1. oddělení ŠD

V měsíci květnu mají svátek všechny maminky. S dětmi jsme vyrobily keramické misky, přáníčka a záložku se srdíčky. Vše jsme zabalili do balíčků papírem, který byl také z dílny dětí. Věřím, že se dárečky líbily.

Další společné dny jsme plnili úkoly, které byly inspirovány pohádkou Malá čarodějnice. Některé děti příběh vůbec neznaly, a tak vedle čtení z knížky jsme příběhy sledovaly v animované podobě. A jaké že to byly úkoly?  Vyrobit si čarodějnici. A že se to dětem povedlo! Z některých jde strach, jiné jsou usměvavé. Společně s kamarádem havranem Abraxasem pak zdobí chodbu na 1. stupni. Každá správná čarodějnice umí uvařit lektvar. Ten náš byl z pampelišek. Také zkouší různé „hokusy-pokusy“. I nám se povedly a děti jejich míchání hodně bavilo. Dokonce se nám podařilo nabarvit Elišce pramínky vlasů na zeleno :o). Básničku o čarodějnici nejdříve musely děti rozšifrovat. A to dalo některým spoustu práce. Nejvíce legrace jsme si užili na „Čarodějnické stezce“ – proletěli jsme se na koštěti, sbírali pavouky, hodili polenem, zametali čarodějnické koule a vyslovili zaklínadlo. Děti, které splnily všechny úkoly, dostaly průkaz čarodějnice a čaroděje.

V květnu nám krásně vyrostla naše družinová zahrádka, také jsme se o ni pořádně starali. Odměnou pro děti byla ochutnávka jednohubek s jarní cibulkou nebo pampeliškovým lektvarem. Jednohubky si děti připravovaly samy.

Při pobytu na školní zahradě děti pozorovaly brouky. Aby si je mohly lépe prohlédnout, půjčili jsme si sbírku z naší školní učebny. Jejich poznávání bylo pak pro děti jednodušší. Pobyt venku využíváme k hraní na venkovní trampolíně, na kterou nás láká hezké počasí. Ke sportování a pohybu využíváme i tělocvičnu. Při činnosti nás doprovází maskot-ježek Ňufík, který všechno sleduje. V tomto měsíci jsme při našich čtenářských chvilkách přečetli povídání o malé čarodějnici a policejním křečkovi. Už nečte jen paní vychovatelka, zastoupí ji i Gábinka. Radost dětem udělala Agátka, která přinesla ukázat svoji novou řasokouli.

Na konci měsíce května jsme se začali pomalu připravovat na Den otců. Věřím, že stejnou radost jako maminky, budou mít z dárku i tatínkové. A taky jsme se nachystali na novou a poslední pohádku O Zlatovlásce. Tak vzhůru do posledního měsíce našeho společného družinového roku!

PS: Slibuji všem dětem, že už nikam nepojedu. A také děkuji za všechna milá přivítání.

Marta Jašková, vychovatelka

 

 

 

 

Jazyk webu
Czech CS English EN Ukrainian UK
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
« Čvc    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.