Květen v 1. oddělení ŠD

Měsíc květen nás přivítal hezkých a slunečným počasím. Pokud to šlo, šli jsme na školní zahradu. Hodně práce jsme měli i ve školní družině. Děti dokončovaly dárečky pro maminky ke Dni matek. Zdobily sáčky na dáreček a tvořily knihu poukázek pro maminky. Hlavním dárkem byla pro maminky kočka z keramické hlíny. Ta se dětem moc povedla a měly z ní velkou radost. Doufám, že stejnou radost měly i maminky. Dokončovali jsme etapu na cestě po safari „šupináči a skokani“. Děti se zapojily do „žabích a hadích závodů“, plnily různé úkoly spojené s těmito zvířaty. Za svoje výkony byly děti odměněny medailí a mohly se vydat na další cestu. Na ní nás čekali „rekordmani“, zvířata, která jsou něčím výjimečná. Třeba slon, hroch nebo žirafa. Nejdříve se děti seznámily zábavnou formou s „rekordmany“ – hádaly hádanky, luštily křížovky, hádaly jména zvířat k obrázkům. Také se naučily písničku o slonovi, taneček, poslechly si pohádku o zvířatech a také si ji zahrály. Jednoho z rekordmanů si děti vyrobily. Žirafu, která má nejdelší krk ze všech zvířat. S radostí se pustily do „závodů rekordmanů“. Přenášely kostky jako slon, přemísťovaly vajíčka jako želva, házely kruhy na kly nosorožců. Nejvíce si užily legraci při „trhání lístků“ jako žirafa, která musí svůj krk hodně natáhnout. Všichni se také zapojili do turnaje ve „škrtané“. A jak se škrtaná hraje? Hrají proti sobě vždy dva hráči. Střídají se v házení kostkou. Podle toho, jaké hodí číslo, škrtnou obrázek zvířete, který je pod tímto číslem. Vyhrává ten, který první zaškrtne všechna zvířata. Děti hrály 5 her, pokud vyhrály 3 hry, postupovaly do finále. Do finále postoupilo celkem 16 žáků. A jak turnaj dopadne, se dozvíme až v měsíci červnu. V červnu budou slavit svátek i tatínkové. S dětmi jsme jim vyrobily dáreček, který jim, doufám, udělá radost. V květnu proběhla i dvě divadelní představení. Nejdříve zahrála dětem divadlo děvčata ze třetích tříd a pak děti z prvních tříd zahrály divadlo o „Bobovi a Bobkovi“, jak hráli hokej. V družině máme velké stavitele z lega. Jsou to Vojta, Kuba a Gábinka. Společně postavili vysílací věž a Eiffelovu věž. Vojta nám přinesl i ukázat výběh pand, který vyrobil doma. Všechny výrobky dětí byly moc hezké. Velkou radost všem udělal Tomáš, který nám do družiny přinesl hrách a také jahody. Moc Tomášovi děkujeme.

Marta Jašková

Chtěla bych poděkovat za práci Anetě Ivičičové, která byla u nás na praxi, a děti naučila mnoho nového. A také firmě Bílík za destičky na dárek pro tatínky.

Červenec 2024
« Čvn