Den dětí

Datum 1. 6. patří oslavě Dne dětí a jak už bývá zvykem, program na tento den chystá školní parlament. Tentokrát bylo téma „Řecké báje a pověsti“, v jehož duchu se odehrávaly úkoly na všech 10 stanovištích. Nejprve ráno přišel do tříd posel boha Dia a donesl dětem zašifrovanou zprávu. Jakmile byla rozluštěna, mohly se děti vydat na cestu, kde je čekala např. bohyně Afrodité, Hekaté, Artemis nebo bohové Poseidon, Dionýsos, Hádes nebo trpící Prometheus. Vždy, když se podařilo úkol splnit, dostaly za odměnu část mapy se vzkazem. Až měly celou mapu a vyluštily děti vzkaz, našly cestu na bájný Olymp. Na Olympu na ně čekal Zeus se sladkou odměnou. Za pomoci velké části žáků 9. ročníku a příznivému počasí se celý den velmi povedl. Touto cestou bych také ráda poděkovala za ochotu a pomoc otci Petrovi.

Takto vypadal z pohledu přímého účastníka ze 4. B:

Dne 1. června jsme se neučili, protože byl Den dětí. Program na téma řečtí bohové nám připravili žáci ze Školního parlamentu a taky jim pomohli deváťáci. Plnili jsme různé úkoly – pomáhali jsme například Prométheovi z řetězů, jelikož ho Zeus uvěznil za to, že mu ukradl pro lidi oheň. Nebo takový Poseidon, bůh moří, tomu jsme pomáhali naplnit rouru s kouskem mapy. Za každý splněný úkol jsme dostali kousek mapy, a nakonec nás to zavedlo na farní hřiště, kde si s námi povídal Zeus (Otec Petr). Moc se mi to líbilo a chtěl bych poděkovat všem, co nám připravili tak hezký program.

Za ŠP Klára Javornická


Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.