Cvičný hasičský poplach na ZŠ

V pondělí 24. dubna uskutečnil Hasičský záchranný sbor Hodonín v naší škole hasičské cvičení včetně příjezdu hasičské techniky, evakuace žáků, hašení simulovaného požáru a záchrany osob.Po jedenácté hodině dopoledne se ze třídy 7. A začal oknem šířit hustý dým. Přesně v 11:05 oznámil ředitel školy na tísňovou linku 112, že ve 2. patře budovy ZŠ hoří. Vzápětí proběhlo vyhlášení požárního poplachu školním i obecním rozhlasem a nastala evakuace všech tříd. Do dvou minut byly všechny třídy úspěšně na orelském hřišti, odkud mohli sledovat velmi rychlý příjezd tří hasičských sborů a šesti zásahových vozidel. Dvacítka hasičů svou práci zvládla na výbornou, včetně vynesení “pohřešované” paní asistentky a tří žáků z “hořícího” prostoru ve druhém patře. Poté se již všichni naši žáci mohli s učiteli vrátit do lavic s klidným vědomím, že nás i školu v případě požáru hasiči zachrání. Děkujeme všem statečným hasičům za jejich náročnou a užitečnou práci!

Jazyk webu
Červen 2024