Červen v 2. oddělení ŠD

Družinový měsíc máme za sebou a teď nás všechny čeká zasloužený slunečný odpočinek. Dokončili jsme poslední etapu celoroční hry „Zdravotnictví“. Děti plnily úkoly spojené  s tímto tématem, ale také si vyzkoušely například sádrování ruky. Něco jsme si povyprávěli o zdravém a nezdravém jídelníčku, luštili tajenku, odpovídali na kvíz, přemýšleli nad přesmyčkami, hráli stolní hru „Pohyb je život“.

Pro tatínky děti upekly sladký dárek na „Den otců“.

Konec měsíce, který byl teplý a slunný, jsme si užili na školním hřišti a zahradě. V tělocvičně jsme hráli míčové, pohybové hry, plnili sportovní disciplíny.

Poslední týden byl pro děti volnější těšením se na odpočinek a prázdniny. Užili jsme si her v družině, děvčata tvořila náramky a přívěšky z korálků, i někteří chlapci se přidali.

Ve středu 26. se konalo rozloučení s družinovým rokem a ve čtvrtek jsme si smlsli na zmrzlině. Vyhodnotili jsme celoroční hru Naše obec, každý dostal diplom a malou odměnu.

Všem přejeme krásné odpočinkové prázdniny plné sluníčka.

Vladimíra Pavková, vychovatelka

Červenec 2024