Září v 1. oddělení ŠD

Září, září, na léto jde stáří…….. a my jsme se znovu sešli s dětmi po dlouhé době ve školní družině. Doufám, že těšení dětí bylo stejné jako moje. Hned na začátku jsme si opět připomněli, jak to v družině chodí a na co se můžeme tento družinový rok těšit. Vydáme se společně na cestu časem. Budeme poznávat čas dinosaurů a mamutů. Navštívíme území faraónů a starověkých olympijských her. Zjistíme, jak to chodilo na středověkých hradech a zámcích, abychom se dostali až do novověku, období vynálezů a cest do vesmíru.

Ale nejdřív jsme si dokončili keramiku, která na nás čekala z minulého školního roku. Ptáčky a srdíčka jsme nabarvili a po vypálení odnesli maminkám domů. Pomalu přicházející podzim jsme přivítali tvořením společných obrázků, na kterých se vlaštovky připravují k odletu do teplých krajin, a veselých draků. Obrázky i draci teď zdobí chodbu u družiny a 1. stupně. Na podzim se vyrábějí strašáci z dýní. I my jsme si je vyrobili.

Hodně jsme si v tomto měsíci hráli s hračkami, protože doba bez družiny byla dlouhá a děti si je musely užít. Také jsme využívali hezkého a slunečného počasí k pobytu na školní zahradě a hřišti. Nejvíce oblíbenou byla venkovní trampolína.  Další pohybové aktivity probíhaly v tělocvičně. Cvičení na lanech, hry s míči, švihadly, kopaná, florbal. Kluci a pak i holky si pro své kamarády připravovali „opičí dráhy“.

Jsem ráda, že děti nezapomněly na naši tradici přinést ukázat kamarádům různé hračky, knížky a předměty, které vyrobily, a vyprávějí o nich. Nezapomněli jsme ani na přání kamarádům, kteří měli v září narozeniny. Tak, ať se nám ten letošní rok vydaří a cestu časem si hezky užijeme!

 

Marta Jašková

Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Listopad 2020
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.