Červen v 1. oddělení ŠD

Máme za sebou poslední měsíc družinového roku. A myslím, že jsme si jej hezky užili. Aktivity po celou dobu byly motivovány životem „hmyzáčků“. Vyrobili jsme si včely a o jejich životě nám toho hodně pověděla paní učitelka Jana Buchtová. Vzala nás totiž do speciální učebny přírodopisu. Zde nás prostřednictvím prezentace seznámila s životem hmyzu. Vyprávěla nám o tom, jak jsou včely pro nás užitečné. Pomocí mikroskopu děti zkoumaly jejich tělesnou stavbu. Bylo to pro ně velmi zajímavé. V tělocvičně jsme si pak zahráli hru na včelky. Děti nosily do úlu zrníčka pylu (ta představovaly plastové vršky). Zjistily, že to nemají včely vůbec jednoduché. Další hra byla na lovce motýlů. Do obou her se děti pustily s nadšením. Krásné a barevné motýly jsme si vyrobili z papírových tácků. S různými druhy motýlů jsme se mohli seznámit prostřednictvím sbírek, které nám opět zapůjčila paní učitelka Buchtová. Své síly a hlavně štěstí si děti změřily v turnaji Berušky. Postupně se do finále dostali jen ti nejlepší. Na třetím místě se umístil Dominik Mayer, druhé obsadil Ondřej Zámečník a první získala Elen Bohůnová. Pochvala patří všem dětem, které se do turnaje zapojily.

Velkou radost měli žáci z návštěvy cvičné kuchyně. Tam jsme si připravili a upekli šneky z listového těsta, šunky a sýru. Dětem šla práce hezky od ruky a moc si na výsledcích svého kuchařského umění pochutnaly. Někteří si recept vyzkoušeli i doma.

Těšení na prázdniny bylo veliké. Abychom nezapomněli na nic, co nás čeká, vyrobili jsme si prázdninový deník. Do něj si mohou prázdnináři zapisovat své zážitky. Vložili jsme do něj i hru Berušky, cestovní Bingo a omalovánky hmyzu. A každý deník má svůj ručně ušitý a vyzdobený kapsář.

Hezké počasí jsme využívali k pobytu ve školní zahradě. Pozorovali jsme brouka roháče, který byl pro nás velmi zajímavý. Pan školník nám do družiny přinesl ukázat pro srovnání i nosorožíka. S fotkami různých živočichů nás prostřednictvím svého fotoaparátu seznámil Jakub. Hodně zábavy jsme si užili při hrách Já mám, ty máš nebo Na přirovnání. Některé děti si připravily hry pro kamarády a ukazovaly jim různé zajímavosti.

V posledním školním týdnu jsme se sešli společně i s druhým oddělením na táboráku. A prožili jsme moc hezké odpoledne. Závěrečné družinové loučení pak proběhlo ve čtvrtek. Úvodem jsme popřáli prázdninovým oslavencům k narozeninám. Pak jsme vyhodnotili všechny celoroční aktivity. Nejvíce skleněnek za získaly Eliška Nevřivá, Elen Bohůnová a Adélka Staňová. Nejvíce bodů pak v celoroční hře Rok v přírodě získali Jindřiška Sasínková, Magda Turková a Vašík Hlavnička. Ale pochvala patří všem za celý družinový rok, který tak rychle uběhl. Doufám, že nanuk, dárečky, společná fotografie a diplomy udělaly dětem radost.

PS: Děkuji za hezké chvíle ve školní družině a přeji pěkné prázdniny :o)).

Marta Jašková, vychovatelka ŠD