Září v 2. oddělení ŠD

První měsíc nového školního roku přinesl spoustu nových kamarádů. Druhé oddělení školní družiny navštěvují děti druhých a třetích ročníků naší školy. Děti se seznámily s pravidly a provozem, poznaly nové kamarády, paní vychovatelku a prostory školní družiny. Představili jsme si celoroční hru pod názvem „NAŠE OBEC“ Dolní Bojanovice. Nechybělo povídání o blížícím se podzimu. Díky hezkému počasí se děti mohly vyřádit venku na hřišti a za nepříznivého počasí v prostorách tělocvičny.

Ani letos ve školní družině nebudeme zahálet – budeme vyrábět, malovat různými technikami, tvořit z keramické hlíny, sportovat a také si něco ukuchtíme v cvičné kuchyni.

Zářijové téma bylo plné podzimního sklízení ovoce a zeleniny. Proto jsme celé září věnovali jablíčkovým námětům. Nejdříve děti namalovaly ovoce a zeleninu, kterou naplnily bedýnky na uskladnění – tyto výkresy nám zdobí nástěnky na chodbě. Zvolily jsme si také netradiční techniku a to kašírování. Každý z dětí si vymodeloval jablíčko, které si namaluje temperou. Vyrobily si také jablíčkové prostírání, které se dětem velmi povedlo. Plnily jsme jablíčkové úkoly, hry, hrály pexeso. V zahradě jsme společně nasbírali jablka, nakrájeli a usušili v sušičce. Konec měsíce jsme završili pečením jablečných měšců z listového těsta.

Vladimíra Pavková, vychovatelka

Květen 2024