Výročí školy

Ve středu 8. května se budova naší školy otevřela široké veřejnosti u příležitosti 40. výročí zahájení vyučování v této budově. V 9 hodin slavnostní otevření  zahájili šesťáci  hudebním doprovodem školní hymny. Pan ředitel Martin Maňas přivítal všechny přítomné a pozval je na prohlídku školy a s tím spojený bohatý program.

https://www.rtvj.cz/zs-a-ms-v-dolnich-bojanovicich-oslavila-40-vyroci-vyuky-na-nove-budove/

Paní senátorka Eva Rajchmanová zavzpomínala na slavnostní otevření budovy v roce 1984, kterého se jako žákyně zúčastnila. Pan starosta Tomáš Makudera připomněl postupné proměny budovy školy, které mohl sledovat velmi zblízka, protože bydlel hned naproti. Bývalý ředitel školy pan Jan Hanáček vzpomínal na historku o panu školníkovi Jiřím Baladovi a lípě, která roste u školy. Bývalý tajemník MNV Miloš Kučera přinesl historické fotografie z výstavby školy. Všichni řečníci popřáli škole, jejím žákům i zaměstnancům, aby se jim ve škole dařilo a rádi se sem vraceli. 

Při samotné prohlídce školy si mohli návštěvníci prohlédnout všechny učebny a třídy a zapojit se do programu, který si pro ně připravili pedagogové se svými žáky.  V učebně chemie a přírodopisu žáci předváděli zajímavé pokusy, ve cvičné kuchyňce jste mohli ochutnat čerstvě napečené slané tyčinky, v tělocvičně se sportovalo, v učebně výtvarné výchovy se zase kreativně tvořilo. V hudební učebně jste si mohli zazpívat za klavírního doprovodu, ve třídách školní družiny jste si mohli zahrát hry nebo si vyrobit drobný dárek. V učebně anglického jazyka žáci prvního stupně zpívali, tančili a znakovali anglická slovíčka a nabízeli typický anglický čaj s mlékem a sušenkami, samozřejmě v anglickém jazyce. V učebně zeměpisu jste si mohli vyzkoušet interaktivní zeměpisný kvíz a v nové učebně informatiky zase programovací jazyk scratch a naprogramovat roboty VEX, tak aby projeli vámi určenou cestu. O své práci povídali a s návštěvníky besedovali členové školního parlamentu a redaktoři školního časopisu Školáček, žákyně devátého ročníku Eliška Čapková prezentovala svou absolventskou práci na téma Historie naší školy. V retro učebně jste si mohli zavzpomínat nad historickými předměty a mladší ročníky hádat, k čemu některé věci vůbec sloužily. Zavzpomínat na svoje školní léta jste mohli i nad fotkami a kronikami, které byly k nahlédnutí. Ve třídách i na chodbách školy byly vystaveny výtvarné práce žáků, třídní projekty, diplomy a poháry z úspěšných soutěží, ve školní jídelně paní kuchařky pro návštěvníky nachystaly malé občerstvení. Mohli jste se projít i po venkovním areálu školy, kde se nachází velká školní zahrada se sadem, víceúčelové hřiště, běžecký ovál, beachvolejbalové hřiště, velkoplošná trampolína a altán k venkovní výuce. Komu se zdála procházka po škole málo akční, mohl si zasoutěžit, vyluštit podle indicií tajenku a najít poklad ukrytý ve škole.  

Podle reakcí a vzkazů, které mohli účastníci napsat na strom přání, se Den otevřených dveří škole povedl.  Reportéři z RTV při natáčení krátkého zpravodajství měli těžkou hlavu, co z velkého množství aktivit školy vybrat, protože podle jejich slov mají materiál nejmíň na hodinovou a ne desetiminutovou reportáž.  Moc děkujeme za milé vzkazy a přízeň, kterou škole věnujete. Všem aktérům moc děkujeme za přípravu a ochotu, se kterou celou akci pro vás připravili. Přejeme naší škole, našim žákům i jejich rodičům, našim pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům ať se nám ve škole i v životě daří i nadále, ať na školní léta vzpomínáme s láskou. 

Jazyk webu
Kalendář
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.