Výlet školního parlamentu

Členové školního parlamentu se každý rok v polovině června vydávají na výlet, který je zaslouženou odměnou za jejich práci. Letos byl tento výlet něčím výjimečný. Ve čtvrtek 8. 6. 2023 jsme brzo ráno vyjeli směr Praha, kde jsme měli v plánu menší vycházku po nejznámějších památkách, jako jsou např.: Obecní dům na náměstí Republiky, muzeum Alchymie, Španělská a Staronová synagoga, Staroměstské náměstí s orlojem a Karlův most. Celá vycházka končila na Valdštejnském náměstí, kde byla objednána exkurze do Senátu ČR. Než ale začala samotná exkurze, ujala se nás paní senátorka Ing. Eva Rajchmanová. Nejen že nás provedla prostory, kde se senátoři scházejí při jednání jednotlivých výborů, ale vzala nás i do své kanceláře, kde nás čekalo milé překvapení v podobě občerstvení. Paní senátorka s námi byla po celou dobu exkurze a na jejím konci nám ještě popsala práci v senátu, nechala nás si vše zblízka prohlídnout a ptát se, co nás zajímalo. Potom už ji volaly pracovní povinnosti, ale její paní asistentka Blanka Přidalová nás ještě provedla po zahradách Valdštejnského paláce. Tímto bych jim oběma chtěla moc poděkovat za věnovaný čas a možnost nahlédnout do jinak běžně  nepřístupných míst.

Za školní parlament Klára Javornická

Jazyk webu
Kalendář
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.