Velký úspěch na basketbalovém turnaji!

Naše škola se snad poprvé v historii zúčastnila okresního kola v basketbalu. Hoši devátého ročníku a jedna dívka z osmého ročníku přijeli do Kyjova spolu s dalšími sedmi školami. Organizátoři soutěže takový počet družstev nepamatují. Byli jsme nalosováni do skupiny spolu s hodonínským Očovem, veselským Hutníkem a gymnáziem z Kyjova. První utkání proti hodonínské škole bylo velmi vyrovnané, v závěru se nám ale podařilo bodovat a vítězství jsme měli v ,,kapse”. Druhý zápas proti gymnáziu se zpočátku vyvíjel velmi slibně. Náš náskok byl ale brzo dohnán a fanoušci tak mohli vidět velmi vyrovnané utkání, kde se vedení přelévalo ze strany na stranu. Bojovnost, odhodlanost a obrovská motivace vyhrát a případně postoupit do dalších bojů byla značná a náš tým si zcela zaslouženě vybojoval výhru a postup do finále. I když nás čekalo ještě utkání proti Veselí, postup do finále byl vzhledem k vývoji turnaje jasný. Zápas jsme prohráli možná i kvůli “šetření” sil základní pětky. Finále se konalo ve sportovní hale proti kyjovské škole J. A.   Komenského. Tento celek ve své skupině suverénně porazil školu z Dubňan, Strážnici Školní i hodonínskou “Vančurku”. Věděli jsme, že nás nečeká snadný zápas, ale odhodlání bojovat a nechat na hřišti maximum vedlo k tomu, že prohra byla sice vysoká, ale nebyla ,,debaklem”. Je nutno uznat, že kyjovská škola hrála basketbal na jiné úrovni než my. Hoši udělali velký kus práce v basketbalových dovednostech a naši školu reprezentovali velmi úspěšně. K tomu přispěl také pan učitel Zdeněk Šebesta, kterému touto cestou děkujeme. Jako jediná dívka nás reprezentovala Simona Müllerová, která se rozhodně neztratila, protože se basketbalu věnuje. Dokázala to i tím, že bodovala ve finále. Všem reprezentantům gratulujeme k 2. místu v okrese a děkujeme za jejich přístup a radost ze hry. Pro naši školu je takové umístění velkým úspěchem! Na našem týmu byla vidět obrovská radost z umístění. Věřím, že to pro všechny byl velký zážitek a to je podstatou školních turnajů. 

Reprezentanti: Šimon Frolec, Adam Petrjánoš, Kryštof Vala, Tomáš Vala, Patrik Oujezdský, Petr Ištvánek, Simona Müllerová, Jakub Kolařík, Tobiáš Turek, Michal Toman, Jakub Trešek, Štěpán Kopiš

Dvořák, učitel TV

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.