V okrese starším dívkám chybělo „štěstí“…

Dívky 8. – 9. ročníku postoupily z okrskového kola s plným počtem bodů, tedy všemi 5 vyhranými zápasy. Do okresního kola tak jely bojovat o přední umístění a zajisté s přáním postupu. Tentokrát jela brankářka Simona Müllerová a přibrali jsme i 3 šesťačky – Nellu Opavskou, Lucii Půlkrábkovou a Adélu Sůkopovou. V prvním zápase proti domácím z Velké nad Veličkou se dívkám nedařilo. I když druhá půle byla více vyrovnaná, prohrály 4:0. Po tomto debaklu nastoupily proti Ratíškovicím, které taktéž postoupily z 1. místa. Byla potřeba se mnohem více soustředit na změny, které jsme si řekli, opět bojovat a nic nevzdávat. Holky hrály jako vyměněné, byla to zcela jiná hra. Ratíškovice hrály také velmi dobře, ale zápas zvládly a vyhrály 4:1 naše reprezentantky. Rázem bylo zase o co hrát. Ratíškovice pak porazily velické holky a oba celky tak čekaly na výsledek Bojanovice – Dambořice. Do posledního zápasu jsme tak nastoupily za situace, kdy výhra znamenala 2. místo a postup Velké n. Veličkou. Remíza 3. místo a postup Ratíškovic. Na prohru jsme samozřejmě nepomýšleli, jelikož by znamenala 4. místo. Dlouho jsme měli herní i výsledkovou převahu. Dambořice zvládly vyrovnat, a dokonce vstřelit další dvě branky. Patnáct vteřin před koncem utkání jsme výsledek stáhli na 4:5. I tak jsme se ještě pokusili o dorovnání, ale to se nepodařilo. Holky tak sice porazily postupující dívky z Ratíškovic, ale umístily se až na 4. místě. Byly velmi smutné a nemohly tomu uvěřit. Celkově se holkám ve dvou zápasech dařilo méně, ale takové umístění zkrátka a dobře nečekaly. Takhle to ve sportu občas bývá a určitě je velmi prospěšné si takovou situací někdy projít. Holky bych pochválil za spoustu dobrých a pozitivních situací jak při hře, tak mimo ni. Z chyb se jistě poučíme a příště zabojujeme o umístění lepší! Holkám gratulujeme ke 4. místu v okrese z celkového počtu 10 škol a postupujícím přejeme zdárnou reprezentaci v krajském kole.

Reprezentantky: Simona Müllerová, Sára Blažejová, Valentýna Konečná, Veronika Vlachová, Elen Esterková, Barbora Sůkopová, Pavla Hubačková, Adriana Jordánová, Valentýna Rygarová, Eliška Vítová, Agáta Fatěnová, Terezie Strážnická, Adéla Sůkopová, Nella Opavská a Lucie Půlkrábková

Dvořák, učitel TV

Jazyk webu
Kalendář
Květen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.