Úspěšné okresní finále ve velkém florbalu

Okresního kola ve velkém florbalu se dívky 7. – 9. tříd zúčastnily poté, kdy postoupily z 1. místa okrskového kola. Rozlosování nám nevyšlo dle představ, jelikož hned v prvním zápase jsme museli nastoupit proti Velké nad Veličkou, která byla také vítězem jiného okrskového kola. Papírově nejsilnější týmy nastoupily proti sobě. Po první vstřelené brance soupeřkám se naše reprezentantky uklidnily, ale „bohužel“ ne na dlouho. Inkasovaly branku a vzápětí druhou.  Ačkoli se zdálo, že mají mnohem více ze hry, vyrovnávací branku se vstřelit nepodařilo a první zápas tak skončil 2:1 pro Velkou nad Veličkou. Dívky byly z výsledku velmi zklamané a najít tak vhodnou motivaci a povzbuzení nebylo snadné. Přesto holky našly odhodlání bojovat dál, protože chtěly udělat všechno proto, aby se pokusily další zápasy vyhrát a čekat tak na zaváhání soupeře. V dalším zápase se proti nám postavily Ratíškovice, které hrály velmi sympatický florbal. Těžký zápas skončil 1:0 pro nás. V dalším zápase byly dívky mnohem rozehranější a Blatnici porazily 4:1. Mezitím „Velká“ zaváhala proti Dambořicím a ztratila tak všechny tři body. Poslední zápas proti Dambořicím dívky taktéž zvládly 4:1 a nezbývalo než čekat na výsledek posledního zápasu. „Velká“ nastoupila proti Ratíškovicím a naší jedinou nadějí na celkové vítězství byla porážka „Velké“, nebo alespoň remíza. Velmi vyrovnaný zápas do posledních vteřinek skončil nerozhodně 0:0 a dívky se tak mohly radovat z prvenství a postupu do krajského finále. Jejich radost byla ohromná a velmi emotivní, což umocnil především napínavý vývoj posledního zápasu. Vyrovnanost turnaje je znát i z celkového bodového zisku soupeřů a také kdo koho odebral o body. Dívkám tak patří velká gratulace za odvedený výkon a přijetí všech taktických rolí, které nakonec vedly ke kýženému výsledku. Za sebe dívkám moc děkuji za zážitek a tímto se jim také omlouvám za často „zvýšený“ hlas. Věřím, že si dívky turnaj užily a budou na něj dlouho vzpomínat.

Reprezentantky: Valerie Damborská, Natálie Tychlerová, Klára Blahová, Viktorie Klubusová, Adriana Bílková, Simona Müllerová, Sára Blažejová, Elen Esterková, Veronika Vlachová, Melánie Hradská, Iva Pospíšilová, Valentýna Rygarová, Barbora Sůkopová, Terezie Strážnická

Dvořák, učitel TV

Jazyk webu
Připravujeme
Žádné události
Kalendář
Červen 2024
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archivy
Počet přístupů

počítadlo.abz.cz

Počet unikátních návštěv a zobrazení jednotlivých stránek od 14. 2. 2015.