Stoleté výročí na 1. stupni

K významnému výročí založení Československa se připojil i první stupeň se svými projekty. V prvních třídách se začalo už na začátku října formou jablíčkových dnů. Vyprávělo se o přírodě, tvořily se výkresy s motivy jablek, byla ochutnávka, výstava odrůd různých jablek, které vypěstovali a nechyběly ani jablíčkové pracovní listy. Vlajky, které zdobí pavilon prvního stupně, připravily první a druhé třídy spolu s družinou. Ve výtvarných výchovách se pilně tvořilo. A tak můžete v celé škole vidět lvy v různém zpracování, lípy, státní znaky či republiku stokrát jinak. Třetí ročník zpracoval téma a projekt Naše obec.  Děti vyhledávaly a třídily veškeré informace historické i současné. Výstupem byla návštěva Slovácké chalupy a krásné práce dětí. Čtvrtá třída měla téma Občan ČR, kde stěžejní byla skupinová práce. Mluvilo se o státních symbolech jako je hymna, vlajka, státní znak, který děti krásně namalovaly. Pátý ročník se věnoval tématu prvního československého prezidenta a historickému vzniku ČSR. Žáci hledali správné odpovědi, počítali úkoly, mluvily o hlavních událostech, které se staly v uplynulých sto letech. Každý ročník se připojil k této významné události. Děti toto téma opravdu zajímalo a práce, které vytvořily, se moc povedly.

Mgr. Aneta Ištvánková