Říjen v 2. oddělení ŠD

Krásný a slunný říjnový měsíc děti ze školní družiny strávily většinu volného času v prostorách školního hřiště a zahrady. Společně jsme si zahráli míčové hry, na schovávanou, protáhli se na lanových prolézačkách. Po společné domluvě si dokázali sami vymyslet zábavnou hru.

Děti, které si nestihly upéct svůj moučník, měly možnost si ho během týdne ještě upéct a dokončit svá kašírovaná jablíčka.

Celoroční hru jsme zahájili povídáním o naší obci, kde se nachází důležité a zajímavé objekty a k čemu nám slouží. Na vycházce děti poznávaly ulice a také domy, v kterých některé z děti bydlí. Jako první jsme si vyprávěli o obecním úřadě – proč a k čemu nám slouží obecní úřad, kde se nachází, jaký má znak.. Po domluvě s paní Šimkovou jsme navštívili obecní úřad, kde nás provedla budovou a ukázala zajímavosti, týkající se její funkce. Moc ji za krásný program děkujeme.

Na mapě jsme hledali domy a ulice, ve kterých bydlíme, a zároveň jsme si ukazovali cestu do školy. Stejně jako má obec erb – znak, i my jsme si vytvořili svůj vlastní erb. Děti plnily úkoly k tomuto tématu. Pokud nám zbyla maličká chvilička, museli jsme se proběhnout naší milovanou tělocvičnou!

Před prázdninami nás čekala tradiční Drakiáda. Společně jsme upravili terén v lesíku a s panem školníkem připravili táborák.

Vladimíra Pavková, vychovatelka

Květen 2024